Голова фракції "Укроп" у Черкаській міській раді Руслан Зоря назвав заяву мера Черкас Анатолія Бондаренка щодо "незаконного" отримання ним земельної ділянки у мікрорайоні "Поляна" політичним шантажем. Про це він заявив сайту vikka.ua.
Політик вважає такий крок з боку керманича міста помстою за свою політичну позицію. "Приблизно десять днів тому у кабінеті Анатолія Бондаренка відбулась цікава розмова. Було озвучено, що голосування фракції "Укроп" за кандидата на посаду секретаря міської ради Олександра Радуцького зробить питання мікрорайону "Поляна" неактуальним", – розповів політик.
Фракція на таку угоду не пішла. Пізніше Анатолій Бондаренко оприлюднив заяву, що у мікрорайоні "Поляна" у 2009 році незаконно отримали земельні ділянки депутат міської ради Руслан Зоря, колишній секретар міської ради Віктор Горкун; екс-депутати: Василь Маринкевич, Ніна Набокіна, Андрій Більда та інші.
"З боку мера це політична маніпуляція з використанням громадської думки. Я став депутатом з 2014 року. Коли комунальне підприємство "Черкасиінвестбуд" роздавало ділянки, я навіть дороги до будівлі мерії не знав. Свій будинок я почав будувати ще в 2007 році на території, розташованій у тому ж мікрорайоні задовго до цього і на зовсім іншій землі, а не на тій, про яку йде мова. Я купував її за долари і маю відповідний акт і договір купівлі-продажу на землю. Із "Черкасиінвестбудом" я справ не мав", – повідомив Руслан Зоря.
Політик заявив, що хотів би хотів почути адреси усіх чотирьох земельних ділянок в мікрорайоні "Поляна", які, за словами Бонаренка, ніби належать родині депутата.
"Ніхто з моєї родини не використовував право на безкоштовну приватизацію землі і жодного клаптика землі безоплатно не отримував. Усі ділянки, якими володіємо, ми купили за гроші. Щодо "Черкасиінвестбуду", то ні для кого не секрет, що розміщувалися оголошення у ЗМІ і можна було вільно придбати інвестиційне право для будівництва", – розповів Руслан Зоря.
Крім того, політик розкритикував дії чиновників, котрі систематично перешкоджають забудовникам реалізувати свої проекти в мікрорайоні. За його словами, через це страждає весь район, котрий заселений лише наполовину. Інша його частина вимушена залишатися пустирем.
"Люди просто бояться будуватися, бо їхні договори по-різному трактуються. В мене є копії деяких офіційних відповідей. В одному листі директор юридичного департаменту Шабанов пише, що інвестиційні проекти легітимні, а в іншому – заперечує це", – зазначив Руслан Зоря.
Він зазначає, що жителі мікрорайону самостійно інвестують кошти в інфраструктуру мікрорайону, підводять комунікації, освітлення, воду. "Навіть будуємо дороги з осколу, які тримаються краще, ніж асфальтні", – повідомив депутат.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський мер пообіцяв атовцям землю, на якій побудувалися люди.