На території Черкаського аеропорту розташована одна із семи метеорологічних станцій, вхід сюди суворо обмежений. Метеостанція, що обслуговує аеропорт, заснована у 1954 році, однак в Україні є й такі, яким більше ста років, повідомляє "Громадське Черкаси".
"Ми належимо до Черкаського гідрометеоцентру. Від аеропорту працівники щодня долають півтора кілометри, особливо тяжко це дається взимку, коли великі замети і дорога майже не розчищається", – розповідає Оксана Калошина, начальник АМСЦ Черкаси
Співробітників шукати нелегко, тому що професія специфічна, дуже мало спеціалістів такого напрямку навчаються в Україні. Хоча працювати цікаво.
Спостереження на станціях ведуться через кожні три години. Отримані дані метеорологи надсилають у банк даних, а на їх основі синоптики роблять прогноз погоди. Від того, наскільки точними будуть дані, тим точнішим буде прогноз.
"Спостереження ми проводимо цілодобово кожні три години, тож працюємо тут і вночі. Іноді трохи страшно тут залишатися, але в нас є охорона. Метеорологічні спостереження відбуваєються одночасно по всій земній кулі. Є так званий "скоординований міжнародний час", з яким у нас зараз різниця – 3 години", – пояснює Тетяна Охріменко, технік-метеоролог.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкащину чекає аномально теплий тиждень квітня.