Риба у черкаських водоймищах ризикує померти від задухи. Все – через товстий шар льоду, що покрив водойми. Той перекрив доступ повітря лускатим. Рятувати останніх взялись черкаські рибалки. Як – Катерина Ковбій бачила.
Теплі кожухи, кирзові чоботи та плішні. Таким кілька десятків черкаських чоловіків оснащуються зовсім не заради зимової риболовлі. На кризі їх збирає благородна мета. Всі разом рятують місцеву рибу від задухи.
Цей худяківський лиман кригою затягнуло, щойно вдарили морози. Товщину льодової покрівлі рибалка оцінює прямо у процесі.
Такі отвори, говорять чоловіки, – єдиний спосіб наситити замерзлий лиман рятівним для риби киснем.
Катерина Ковбій, кореспондент: "Кілька дужих чоловіків, кілька хвилин роботи і з’являється така от лунка. Ці півметра відкритої води допоможуть рибці дихати".
Лунки тут не тільки пробивають, а й оснащують.
Юрій Трофименко, рибалка: "Накриваємо очеретом його зверху, іде тепло з води. І шапка не дає його заморозити".
Якщо таких отворів не робити, діляться водні активісти, черкаська риба цю зиму не переживе.
Віктор Буряк, рибалка: "Дуже велика кількість іде загибелі малька. І ось на даному етапі ми займаємось тим, щоб ліквідувати це явище. + Пробиваємо під берегом, тому що риба із глибу туди, де менше води".
Сергій Поліщук, в. о. начальника державної екологічної інспекції Черкаської області: "Я вважаю, що краще спрацювати наперед і не допустити те чи інакше негативне явище. Аніж потім мати певні проблеми, мати негативні наслідки і думати яким чином це питання вирішити".
Всіх охочих долучитись до рибного порятунку інспектор закликає телефонувати йому прямо до приймальні. І запевняє – кілька годин вільного часу та кілька лунок у кризі можуть порятувати сотні риб.