Поклони Міністра і "Мені однаково…" від іноземців. На Черкащині відзначили річницю Дня народження Кобзаря. На малу батьківщину Шевченка з'їхалися владці. Разом вклонялися матері й батьку Тараса. Поза тим, читали, співали й малювали Шевченка. Детальніше про Тарасові іменини – Ірина Малюкова.
Запалюють свічки в моршинській капличці, кладуть квіти до пам’ятника матері Тараса. Владці зізнаються: Шевченка шанували завжди, віднедавна осягнули по-новому.
Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Два роки тому я Шевченка пізнав по-новому. Коли його слова, як рушійна сила, об’єднала тисячі українців на Майдані, коли з його словами наші герої, наші воїни ідуть в бій".
Тут же переповідають людям головні заповіді творчості Кобзаря.
Валентин Тарасенко, перший заступник голови Черкаської ОДА: "Люби свою землю, свій народ і найголовніше – будь незламним у своїх поглядах і в своїй вірі. Тож два коротких слова із усією величчю Шевченка: добрі люди, борітеся – поборете".
Далі – на екскурсію. Тут Тарас провів своє дитинство. Дещо відновлювали з фундаменту, інше – реставроване.
Щороку сюди приїздить із п’ятдесят тисяч туристів. Із різних куточків України та різного віку. Та директорка музею просить про збільшення відвідувачів-школярів. Для них, каже, це важливо.
Людмила Шевченко, в. о. генерального директора Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка": "В канікулярний період, після закінчення і в початок навчального року ми чекаємо з усіх шкіл, з усіх класів. Аби діти побули тут і побачили витоки його творчості".
Потому гості перебазовуються у сусіднє Шевченкове, до батьківської садиби Кобзаря. Тут до обласних владців долучається вже й Міністр культури.
В’ячеслав Кириленко, Міністр культури України: "А він взяв і відродив нашу мову, зробив її із народної літературною на весь світ. І мова народу, і мова літератури співпала, взяв і дав нам спомин про свою історію, взяв і дав нам розуміння нашої долі".
Тут же на площі заслужені артисти співають Шевченка. Дехто розповідає про Кобзаря у супроводі кобзи.
До переспівів і переповідок про Шевченка долучаються й іноземці.
Владці традиційно вклоняються батькові та матері Тараса. Наостанок – Шевченко мальований. Майже три десятки оригіналів ілюстрацій Іжакевича до ювілейного Кобзаря презентують у літературно-меморіальному музеї.
В’ячеслав Кириленко, Міністр культури України: "Він все життя так чи так намагався розшифрувати цей код Шевченка, який ніби такий простий, а насправді він страшенно багатогранний".