Новини на ВІККАСпортивні новиниЧеркаські скелелази мають власний унікальний скеледром

Черкаські скелелази мають власний унікальний скеледром

-

- Advertisment -

11-метровий подарунок. Відтепер черкаські скелелази мають власний унікальний скеледром. Його, за сприяння Черкаської обласної адміністрації, змонтували на базі спортивного комплексу «Манеж». Подібна споруда – єдина на всю Черкащину й унікальна для України. Поверхня штучної скелі та її рельєф максимально наближені до природних. Переконалися в цьому й наші кореспонденти, примірявши на себе роль альпіністів. Чим завершився такий екстремальний експеримент для Марії Гаврилян – побачите в її сюжеті.

11-метрова штучна скеля посеред міста. Унікальний тренажер для альпіністів з’явився днями у спорткомплексі «Манеж». Такий подарунок черкаські скелелази отримали за сприяння обласної державної адміністрації.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «За останні 20 років цей вид спорту швидко розвивається у світі. В Україні цим займаються вже дуже багато людей».

Нині Черкаська федерація альпінізму налічує більше восьми десятків спортсменів. До сьогодні тренуватися вони могли лише в теплу пору року.

Михайло Фомін, представник Черкаської федерації альпінізму: «В Черкассах есть заброшенная башня, под Жашков ездили в село Буки, 2-3 раза в год – в Крым».

Тепер витратних поїздок суттєво поменшає, та й вимушених зимових канікул у скелелазів не буде. Новий тренувальний майданчик, радіють підкорювачі висот, у них кращий, ніж аналогічні в Україні.

Михайло Фомін, представник Черкаської федерації альпінізму: «Она уникальная. Что-то похожее есть в Киеве. Такого близкого сходства с натуральной скалой редко встретишь на скалодромах Украины».

Скеледром має з десяток трас різної складності. Не витрачаючи часу даремно, альпіністи одразу приступили до їх випробовування. Спробувати свої сили беремося і ми. Обираємо найскладніший маршрут.

Марія Гаврилян, кореспондент: «Піді мною півтора метри. Напруження відчуваю в усіх м’язах. До гори ще метрів із десять. Але у джинсах та ще й з мікрофоном дістатися туди неможливо. Тому здаємося ще на початку дистанції».

Хоча з боку все видається надзвичайно легким, але більшість із цих скелелазів мають не один рік практичного досвіду. У нагоді стають зручний одяг і спеціальне взуття.

Володимир, скелелаз: «Обувь, как правило, меньше на несколько размеров, чтобы стянуть стопу. Потому что работать должен только большой палец – на него вся нагрузка».

Виснажливі тренування приносять не лише користь та задоволення, але й мають чимало вигод.

Олена, скелелаз: «Фигура сразу становиться лучше. Здесь работают все мышцы, начиная от ног и заканчивая руками. Я езжу в горы, вижу ту красоту, которую люди не смогут увидеть снизу».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Канівчанина засудили до 7 років ув’язнення за збут наркотиків

Чоловіка з Канева визнано винним у незаконному зберіганні та збуті наркотичних засобів. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Слідство...

На Черкащині викрили адміністраторів груп, які сприяли ухиленню від мобілізації

Служба безпеки України викрила двох адміністраторів груп у Telegram, Viber і Signal, які поширювали інформацію про локації мобільних блокпостів...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x