Вже півроку черкащани не можуть добитися правди. Мешканці мікрорайону Митниця намагаються перешкодити забудові під їхніми будинками автомийки з шиномонтажем. За їх словами, підприємець Олександр Гудзь розпочав під їхніми вікнами будівництво, не отримавши на це всіх необхідних дозволів, документів та не погодивши це з громадою. Забудовник навіть не з’явився на громадські слухання, котрі організували місцеві жителі. Про це сайту vikka.ua повідомила представниця громади мешканців будинків 4,5,6 вулиці Героїв Сталінграду Олена Гірник.
Містяни вважають, що будувати автомийку та шиномонтаж поблизу Річкового порту не доцільно. Для черкащан ця територія вже давно є зоною відпочинку.
"Ми не розуміємо, навіщо автомийка, якщо у кварталі від нас є такий самий об’єкт? Навіщо будувати шиномонтаж поряд з річковим портом, де відпочивають люди, куди приїжджають фотографуватися молодята?", – каже Ніна Норченко. Саме навпроти будинку №4 по вулиці Героїв Сталінграду, де вона мешкає, задумали будувати автомийку.
Свої питання жінка хотіла б задати замовнику забудови, але він на громадські збори не з’явився. При цьому, за словами будинкового активу, підприємець протягом усього конфлікту ігнорує їх позицію і не йде на діалог.
"Ми його ніколи і в обличчя не бачили. Колись на наші збори приходив його бухгалтер, але предметної розмови так і не було", – зазначила учасниця громадських слухань Тетяна Ярова.
Мешканці будинку розповідають, що проти забудови виступає 90% власників квартир будинків 4,5,6 вулиці Героїв Сталінграду та розташованих поряд будинків по вулиці Козацькій.
Сусіди вимагатимуть, щоб у підприємця Олександра Гудзя відібрали містобудівні умови та розібрали паркан навколо об’єкту. Крім того, громадський актив хоче, аби були ліквідовані металеві сваї, які забудовник встиг встановити, та відновлене асфальтне покриття.
На бік громади в цьому питанні встав дехто з чиновників. "Міські екологи проти забудови території, де повинні відпочивати люди. Все життя це місце було зоною відпочинку. Я колись там жив. Коли, був маленький, гуляв там з дідусем. Про яку автомийку може йти мова?", – наголосив начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко.
В той же час, саме питання екології в цій ситуації – спірне. Підприємець свого часу замовив комерційній структурі провести експертизу щодо можливого впливу його об’єктів на навколишнє середовище. Представник ТОВ "Екологічний центр поводження з небезпечними відходами та промислової технології" Сергій Кульбашний заявив, що загрози для екології наявність у зазначеному місці автомийки та шиномонтажу не несуть.
З іншого боку, позицію громади підсилила археологічна експертиза. Згідно з нею, скандальна ділянка розташована на території археологічної пам’ятки древнього поселення слов’ян і роботи там проводити не можна.
При цьому експертні висновки почали збирати вже після того, як була виділена земля та розпочалася підготовка до будівництва.
Зазначимо, що підприємець Олександр Гудзь отримав земельну ділянку в оренду у березні 2006 року. Відповідне рішення підписав тодішній мер Черкас Анатолій Волошин. Містобудівні обмеження підприємцю були надані виконкомом Черкаської міської ради наприкінці січня 2015 року. До цього, у липні 2014 року виконкомом під головуванням мера Черкас Сергія Одарича Олександру Гудзю було відмовлено у наданні містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Героїв Сталінграду, 5/1.
"Даючи дозвіл на розробку документації з будівництва, маємо чітко розуміти, як новобуд впишеться у панораму міста, чи не створить його будівництво незручностей для громадян, які проживають неподалік", – наголосив тоді Сергій Одарич.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський депутат вимагає оприлюднити документи на будівництво.