Черкаси можуть стати містом читачів. Студенти у громадських місцях створили точки для обміну книгами. Де кожен може безкоштовно взяти видання, а взамін – лишити своє. У Європі такий буккросинг неймовірно популярний, натомість у Черкасах святкує свій п'ятирічний ювілей.
"Живи яскраво, читай цікаве!" – оновлений слоган студентського клубу "Freebook". Це спільнота, яка популяризує читання серед суспільства, зокрема молоді. 5 років тому в Черкаському національному університеті студенти-редактори влаштували першу книжкову поличку. На ній кожен міг безкоштовно взяти книгу та додати свою. З часом учасники спільноти розширили діяльність.
Людмила Солодка, керівник "Freebook": "Ми побачили, що ми не просто поличка, на якій обмінюються книгами студенти. Ми спільнота, яка об’єднує однодумців. Єдиний буккросинг клуб у Черкасах створений на основі Всесвітнього молодіжного руху з бук кросингу".
Буккросинг – рух з популяризації читання через безкоштовний обмін книгами. Їх можна або почитати на місті, або взяти з собою.
Олександра Дзигал, член студентської ради ЧНУ ім. Б. Хмельницького: "Студенти активно несуть книжки, навіть захотіли влаштувати поличку у другому гуртожитку ЧНУ".
Окрім університету, гуртожитків та бібліотеки ім. Максимовича, свої полички "Freebook" влаштував по всьому місті.
Людмила Солодка, керівник "Freebook": "Дуже різні наші партнери, це "Черкасиводоканал", "Юні кореспонденти", "Некафе", "Фіка", жіночий бутик "ЛедіРО". = Студентське кафе, де ми зараз. Тут ми взагалі хочемо в майбутньому зробити відкриту кав’ярню "Freebook".
Долучитися до спільноти буккросерів можна через соціальні мережі, зареєструвавши там книгу та залишити її на поличці з вивіскою "Freebook".
Валерія Шакун, учасник "Фрібук": "Кожна книжка, яка потрапляє у "Freebook", на неї наклеюється ця наліпка. І потім відповідно ця книжка вноситься в каталог, а каталог можна знайти у соціальній мережі Вконтакті".
Окрім поличок для вільного читання, студенти ведуть активну громадську діяльність. Нещодавно провели конкурс світлин "Фотосушка" та започаткували відео-блог, в якому оглядаються новинки книжкового ринку. А в студентському кафе влаштовують літературні вечори.