Фіалковий бум. Черкаський художній музей на декілька днів перетворився на справжній сад. Виставкова зала закладу розквітла понад 300 сортами фіалок. Колекції цієї рослини вже вчетверте представив містянам клуб «Черкаська фіалочка». Містянам презентували декілька сотень різновидів як фіалок, так і інших рослин. Кожен експонат відрізнявся від інших як кольором, так і ціною. Фіалковий бум у Черкасах бачили й наші кореспонденти.
Виставка «Черкаська фіалочка» презентувала поціновувачам прекрасного не лише низку різновидів фіалок, але й інших рослин. Зокрема, на виставці можна було побачити стрептокарпуси, пеларгонії, глоксинії та навіть рідкісні епісції. За словами квіткарів, аби розводити фіалки, потрібно в них закохатися.
Наталія Шумська, колекціонер: «Я взагалі не вирощувала фіалки та не хотіла це робити. Були листові. А потім якось так випадково купила мамі на День народження квітку й на вісім років усе закинула, займаюсь тільки фіалками та стрептокарпусом. Фіалки для душі. Для інтер’єру це не дуже підходить. Точніше, вони, може, і підходять, якщо господиня ними захоплена».
На виставці не було жодної квітки-дублера. Всі рослини різнилися як формою, так і кольором, а також ціною. Черкасці мали змогу побачити, окрім звичних фіалок, ще й мініатюрні та трейлерні. Це ті, які плетуться та протягом року не припиняють квітнути. Такий фіалковий бум спричинив справжній ажіотаж серед відвідувачів. Кожен намагався придбати якомога екзотичнішу квітку.
Людмила, відвідувачка: «Виставка мені дуже подобається. Я тут уже не вперше. Тому я із задоволенням прийшла сюди. Ось придбала таку красиву фіалочку. Називається «Вечірнє вбрання». Фіалки радують, треба їх полюбити. Комусь подобаються троянди, комусь гвоздики, а я люблю фіалки. Вони маленькі, але такі затишні квіти. Позитив дають».
За словами колекціонерів, фіалковий бізнес малоприбутковий. Головна вигода – моральне задоволення.
Наталія Шумська, колекціонер: «Здебільшого ми займаємося цим, бо нам це подобається. Ми хочемо, щоб більше людей цим захоплювалися. Усе, що від виставки десь виручається, це не такі великі гроші, порівняно з цінами в селекціонерів на посадковий матеріал, на землю. Тобто прибутку тут немає, просто воно йде на придбання якогось нового сорту. Весь час щось нове з’являється і щось хочеться».
На квітучу оазу любителі фіалок та інших рослин родини геснерієвих завітали подивитися декілька сотень черкасців. Наступний фіалковий бум містяни матимуть змогу побачити не раніше весни.