З кожним роком сонце все більш агресивно впливає на шкіру людини. Тож отримання засмаги без шкоди для здоров’я в сучасних екологічних умовах стає складнішою задачею. Що робити черкащанам, аби не стати жертвою сонячних променів, дізнавався сайт vikka.ua.
Зменшення озонового шару над Землею призводить до того, що сонячне проміння, яке досягає поверхні землі, стає все більш шкідливим для людини. Поступове зникнення озону також може непередбачувано змінити клімат Землі. Дерматологи стверджують, що частина сонячних променів, а саме UVA, можуть глибоко проникати у шкіру. Також вони модифікують ДНК, що може призвести до розвинення раку.
Сонячні промені є причиною такого явища, як фотостаріння шкіри. Захистом від нього можуть стати спеціальні креми. Куди більшу загрозу сонце приносить людям з проблемною шкірою, а саме – з великою кількістю родимок або з нетиповими родимками, з родимими плямами. Таким людям слід проконсультуватися з лікарем-онкологом. Про це сайту vikka.ua розповіла черкаський косметолог Наталія Лисенко.
Вона радить черкащанам влітку не виходити на вулицю без засобів захисту для шкіри. До речі, над їх виготовленням та розробкою наразі працює ціла індустрія. "Захисні засоби для шкіри слід використовувати усім: і дітям, і дорослим, і людям похилого віку", – каже фахівець.
При цьому, в залежності від тривалості перебування людини під сонцем, рівень захисту може бути різним. "Влітку для міста підійде крем з рівнем захисту SPF 30. Він діє 3 години. Його треба наносити на обличчя та на відкриті ділянки шкіри. Для довшого перебування під сонцем, наприклад на пляжі чи дачі, треба обирати захист з рівнем SPF від 30 до 50", – радить косметолог.
Фото moskovskaya-medicina.ru
Вона рекомендує людям, що тривалий час перебувають під сонечними променями, мати при собі пантенол або косметичні засоби, що його містять.
"Обгорання на сонці – це опік шкіри, а значить, і стрес для організму. До того ж наразі шкіра в людей не в кращому стані. На ній відображаються проблеми зі здоров’ям, що мають люди", – пояснила Наталія Лисенко. Якщо під рукою немає пантенолу, то шкірі можна допомогти, зволоживши її.
За словами головного лікаря третьої міської лікарні міста Черкаси Олександра Федорука, найбільші ускладнення для здоров’я спека несе людям похилого віку.
"На тлі високих температур загострюється чимало захворювань. Наприклад, серцево-судинні, захворювання, пов’язані з тиском. Також спека приводить до зневоднення, згущення крові", – пояснює лікар та підкреслює, що молоді люди та діти переносять спеку набагато легше.
Тим не менш, Олександр Федорук радить усім без винятку під час підвищення температури повітря збільшити об’єми вживання води. "Якщо зазвичай людина п’є 1,5 літри, то у спеку потрібно збільшити її кількість до 2-2,5 літрів", – каже він. Також головний лікар вважає, що під час спеки краще уникати важкої, жирної їжі.
Сонце вимагає і особливого дрес-коду. "Потрібно носити на собі менше синтетичних тканин. Вони створюють парниковий ефект. Також треба не забувати захищати голову від сонця", – радить лікар.
Фото wallplanet.ru
За словами фахівця, почервоніння шкіри після перебування на сонці вважається опіком першого ступеня. Їх лікування людина може провести самотужки за допомогою кремів, що містять пантенол.
"Такі опіки проходять за декілька днів. Поки на шкірі є почервоніння – на сонце краще не показуватися. Коли шкіра покривається пухирями – це вже опіки другого ступеня. З ними треба звертатися до лікаря, який їх розкриє та накладе засоби, що убезпечать рану від інфікування. При таких опіках загальний стан людини може погіршитися", – каже Олександр Федорук.
При перших ознаках сонячного удару лікар радить одразу перенести людину у прохолодне місце та охолодити її шкіру за допомогою води.
Як повідомляв сайт vikka.ua, кількість ліжок у лікарнях Черкащини скоротять.