НовиниВласники черкаських квартир невдовзі житимуть "по-новому"

Власники черкаських квартир невдовзі житимуть "по-новому"

-

- Advertisment -

З 1 липня 2016 року жителі багатоповерхових будинків залишаться сам на сам із проблемами свого будинку. Через сім місяців вони відповідатимуть не лише за стан своїх осель, але й за всю багатоповерхівку у цілому: маршові сходи, підвали, труби, освітлення, утримання територій тощо. Тобто, якщо зараз ще можна сказати "Моя квартира – моя фортеця", а що діється за межами дверей – не моя справа, то з 1 липня відповідальність лягає не на міського голову, депутатів, СУБ чи працівників ЖКГ, а безпосередньо на самих мешканців. Якщо ж вони до цього часу не створять ОСББ чи не оберуть собі управителя, то міська влада призначить їм такого керівника. І це може бути зовсім стороння людина. 

Що буде із СУБами?

СУБи у цьому випадку відходять на останній план. Фактично вони перетворюються на управляючі компанії. Якщо мешканці на своїх зборах вирішать, що їх знову обслуговуватиме Служба утримання будинків, тоді підприємство матиме роботу. Якщо керівництво КП не зможе переконати мешканців, то не матиме замовлень, а відповідно і можливостей до розвитку.

Нині у Черкасах є три комунальні Служби утримання будинків, а також кілька приватних ремонтно-експлуатаційних контор. Тарифи на утримання будинків і прибудинкових споруд встановлює виконком. У кожного будинку він різний.

Керівник Придніпровської СУБ Василь Старіков не побоюється нововведень. На його переконання, Служби утримання будинків з ринку не підуть.

– Ми маємо наміри залишитись основним гравцем на ринку надання послуг з утримання будинків, – зазначив він.

За його словами, з мешканцями вони давно працюють. Більшість уже знає, наскільки якісно виконують роботи працівники СУБів.

Хто такий управитель?

Управитель опікуватиметься будинком, укладатиме договори з постачальними організаціями (освітлення місць загального користування, поточний ремонт будинку, обслуговування ліфтів, прибирання прибудинкової території тощо). Але найголовніше – він отримуватиме заробітну плату за рахунок квартплати, що сплачують жителі. Для кожного будинку встановлюватиметься окремий тариф. Він має бути беззбитковим. Так визначили депутати Парламенту, ухваливши відповідний закон.

Рівень тарифу (квартплати) ухвалюють на зборах жителів будинків. Він має передбачати можливість санітарного утримання будинку (прибирання території, вивезення великогабаритного сміття), поточного ремонту (поточний ремонт покрівлі, стиків, козирків тощо), ремонт внутрішньобудинкових мереж. Тобто в тарифі мають бути передбачені витрати на двірника і прибирання території, ремонт будинку, оплату за освітлення під’їздів, підвалів, подачу електроенергії для ліфтів і взагалі обслуговування самих підйомників. Більше того, капітальний ремонт тепер також лягає на плечі мешканців будинку. Тож тариф має зрости на відповідну суму.

Чи зможуть знайти спільну мову з розміром тарифу управляючий та мешканці будинку – невідомо. Адже більшість жителів хоче, щоб "квартплата була малою, а роботи робилось багато".

– У Черкасах понад 1200 будинків, які обслуговують СУБи. Решта будинків – це ОСББ чи ЖБК, які уже давно визначилися і взяли управління будинками у свої руки. Тобто мешканці 1200 будинків мають протягом семи місяців визначитися: або вони створюють ОСББ, або обирають собі управителя, або нічого не роблять. Тоді за них вирішить орган місцевого самоврядування і призначить самостійно управителя, – розповів головний спеціаліст відділу підтримки ОСББ Юрій Кучеренко.

– Чи є вже готові управителі, які пройшли відповідне навчання?

– Так. Уже кілька років на базі Черкаського державного технологічного університету діють курси підготовки управителів будинків. Нині уже вчиться 4 потік і набирається п’ята група. Є вже шість охочих. Курси організовані Центром підвищення кваліфікації при ЧДТУ. Загалом за цей час навчання пройшло понад 70 осіб.

– Але цих людей не вистачить, щоб керувати 1200 будинками?

– На жаль, так. Тому функції управителів зможуть надавати ті ж самі СУБи, або приватні підприємці, чи навіть приватні організації. Це все на вибір мешканців. Але питання не в цьому. Питання у відповідальності. Тепер мешканці самі відповідатимуть за стан свого будинку.

Особливості нових змін

– З 1 липня жителі будинків стають повноправними власниками своїх будинків і прибудинкових територій.

– Тепер немає потреби збирати збори усього будинку. Достатньо трьох мешканців, а підписи під протоколом можуть збиратися по квартирах протягом 15 днів. Якщо за цей час буде зібрано підписи понад 50% відсотків квартир, тоді протокол може бути визнаний правомірним. 

– Капітальні ремонти житлового фонду припиняють фінансувати з міського бюджету. Тобто, якщо в будинку вийшов з ладу ліфт, то мешканці самі шукають кошти на його ремонт. Але це не стосується будинків, де мешканці вже створили ОСББ. Там можуть допомогти завдяки програмі співфінансування з міського бюджету.

– Угода з управителем підписується на рік. Тому, коли його призначить місцева влада, це означає, що протягом року прибрати його з посади не буде можливим.

Юрій Кучеренко переконаний, що у цій ситуації найкращий спосіб – це створення ОСББ. Мешканцям будинків уже варто поспішати. Адже нині для ОСББ діє програма фінансової підтримки. Будинки можуть отримати кошти з міського бюджету на капітальний ремонт, встановлення лічильників, ІТП чи утеплення будинку.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащани "розмінюють" великі квартири, бо не в змозі оплатити комунальні послуги.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Золотоніському районі на пожежі загинув чоловік

24 листопада у селі Матвіївка, що в межах Новодмитрівської територіальної громади, сталася пожежа у житловому будинку. Про це повідомили...

У Чигиринській громаді заклади отримали гуманітарну допомогу

Чигиринська багатопрофільна лікарня та Територіальний центр соціального обслуговування Чигиринської міської ради отримали гуманітарну допомогу. Про це повідомляє пресслужба Чигиринської...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x