Не обмежуються хатніми справами, чоловіком та дітьми. Сьогодні черкащанки мають амбіції та готові зробити власний внесок у суспільну справу. Про перспективи та механізми участі жінок в ухваленні політичних рішень говорили 2 березня у Черкасах.
Минулорічні місцеві вибори стали першими в Україні, що проходили за існуванням гендерної квоти (не менше 30% представників однієї статі). Проте не всі політичні партії впоралися із завданням залучити більше представниць жіноцтва. У середньому жінок у виборчих списках було 27%. 7 партій із 19 так і не змогли здолати цей тридцятивідсотковий бар’єр.
Як зазначає координатор регіонального представництва проекту "Київський діалог" у Черкасах Тетяна Кавальчук, у суспільстві склався стереотип, що жінки-політики більше опікуються гуманітарними питаннями. За результатами аналізу передвиборної кампанії і чоловіки і жінки у своїх програмах піднімали різнобічні питання (ремонт доріг, нові робочі місця), однак черкащанки все ж робили акцент на галузях освіти та охорони здоров’я.
Сьогодні політичне середовище надзвичайно агресивне. Жінки, натомість, вносять спокій і конструктивізм, переконана депутат обласної ради чотирьох скликань Любов Майборода. Тож залучати їх до політичного життя потрібно активніше.
"Політичне середовище надзвичайно агресивне, коли кулаки і сила є основним аргументом на сесіях. Участь жінок допомагає будувати демократичну державу. Жінки в радах вносять більше спокою, логіки. Більше уваги вони приділяють соціальним проблемам", – зазначає Любов Майборода.
Її колега, в минулому депутат міської ради Ольга Колісник, розповідає, що депутатство стало б більш перспективним для жінок, аби ця робота оплачувалася, а квотний принцип у законодавстві істотно не врятує ситуацію.
"Депутатська робота абсолютно неоплачувана. Якби я могла пожертвувати своєю професійною діяльністю, депутатству приділяла б більше уваги. Я знаю багато жінок, які хотіли йти на вибори, але їх зупиняло те, що це неоплачувана робота і вони питали: "За що я буду жити?", – говорить Ольга Колісник.
За збільшення кількості жінок у владі виступають представники черкаських політсил. Серед них – і представник "ДемАльянсу" Володимир Друмашко.
"У нас багато жінок очолюють обласні осередки і багатьом чоловікам вони дають фору. Звичайно, це жінки-політики нового типу із зовсім іншими пріоритетами. Вони не мають тих комплексів, що є у жінок старшого віку, які виховувалися ще при Союзі", – зазначає політик.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанок запрошують провести жіночий день із драйвом.