Замість робочої зміни – рятівна операція. Працівник місцевої водонасосної станції врятував черкащанку від гибелі під кригою. 66-річний чоловік власноруч витяг майже непритомну жінку з крижаної води. І це все по ночі. Потому – ще й надав невідкладну допомогу. Історію порятунку місцевий герой відтворював для нашої Вікторії Хамази.
Події того вечора Володимир Андрійович досі пам’ятає до дрібниць. Звичайне чергування перервав крик про допомогу. Голос лунав прямісінько з цієї водойми. Придивившись, 66-річний електромонтер побачив, як під кригу йде жінка. І не розгубився.
Володимир Галянський, рятівник: "Ослабла зовсім, тонула і я ще нижче поліз нижче по арматурі і постарався ухватить за капюшон. Але,коли взявся, то зрозумів, що вона тоне зовсім. Я тоді вже на одному подиху хватив її за руку і лівою ногою ламав лід і підтягнув її до берегу".
Ризикуючи власним життям, Володимир Андрійович балансував на кризі та витяг напівпритомну жінку. Її стан, пригадує чоловік, погіршувався щохвилини.
Чоловік одразу викликав швидку. За порятунок потопельниці взялися вже медики. Жінку доставили у відділення невідкладної допомоги. Постраждалою виявилася 45-ти річна жителька Черкас. Жінка відбулася переохолодженням та легким шоком. Та наслідки могли б бути трагічнішими, кажуть медики. Аби постраждалу витягли з води бодай хвилиною пізніше.
Віталій Григор'єв, завідувач міського травматологічного пункту: "Це стрес для організму. Не кожен його переживає однаково. Хтось посміється з цієї ситуації, а для когось це стане серйозною травмою. Якщо людину вчасно витягли і надали допомогу, вона зігріта, все буде добре. А якщо вона пробула тривалий час, наковталася води, розвинутися пневмонія – це може загрожувати життю".
Своє ім’я постраждала розголошувати заборонила. На зв’язок зі своїм рятівником – не виходить. Працівники насосної станції досі гадають – як жінка опинилася серед ночі на території закритого підприємства. А головне – чому пішла на кригу. Та вижити їй вдалося, переконані тут, лише завдяки злагодженим діям пана Володимира.
Віктор Кокодзей, електромонтер: "Відпрацював дуже чітко, дуже грамотно зробив. Тому що ніч, неочікувано все. Це самоконтроль треба, щоб був дуже добрий. Але зробив все,як годиться".
На сам кінець рятівник показує свою помічницю. Чотирилапа першою почула крик про допомогу й просигналізувала про це чоловіку. У своєму ж вчинку Володимир Андрійович якогось геройства не бачить. Більше того, переконаний: на його місці так вчинив би кожен.
Володимир Галянський, рятівник: "Це воно на одному подиху. Якщо ви почули б той крик: "Люди,допоможіть". Тут уже реакція була тільки спасти. Вони поїхали, потім відчуваю і в самого такий стан шоковий. Напився валідолу і все, на цьому крапка".