6 січня черкащани відзначають Святий вечір. Перед Різдвом потрібно прибрати в будинку і приготувати 12 пісних страв. Зверни увагу, що вечеря в Святий вечір безалкогольний і пісний, інформує "Актуальна мережа новин".
Що можна і не можна робити у Святій вечір 6 січня?
Сходіть до церкви. Це головне, що потрібно зробити. Після богослужіння, як тільки з'явиться перша зірка (на згадку про Віфліємської зірці, що сповістила про народження Ісуса Христа), починають вечірню трапезу. Розговлятися прийнято кутею, потім йдуть 11 пісних страв. Якщо ти хочеш строго слідувати правилам, то від алкоголю відмовся.
На Святвечір потрібно надягати святковий одяг, при цьому краще уникати речей чорного кольору.
Під час вечері не можна багато розмовляти, виходити з-за столу. Незаміжнім не можна сидіти на кутах столу, щоб не залишитися без подружньої пари. Вважається, що взявши ложку в руки, не можна знову класти її на стіл. Не можна запивати страви водою – тільки узваром. Не можна виходити з-за столу, тим більше – з дому, поки не закінчиться вечерю. Потрібно спробувати хоч потроху кожної страви. Але не можна і з'їдати всю їжу цілком, щоб холодильник не залишився порожнім.
Дуже важливо ще напередодні свят пробачити своїх ворогів, попросити вибачення у тих, кого образили, за святковим столом не пліткувати, не сваритися.
Вірили, що перед Різдвом потрібно обов'язково попаритися в лазні – так здоров'я стане міцнішим. У цей вечір заборонялося йти з дому, щоб скотина навесні не плутала по лісах. До того ж Святвечір завжди вважався сімейним святом, тому всім членам сім'ї слід бути вдома. Не можна було на Святвечір ткати, подейкували "на святий вечір ткати – нещастю догоджати".
Різдвяна вечеря з м'ясними стравами, алкоголем і веселощами влаштовують 7 січня. Тут знову подають кутю та узвар, а потім вже ситні м'ясні страви.
Як повідомляв сайт vikka.ua, напередодні Різдва кількість прихожан у церкві не зросла.