З початку епідсезону на грип та ГРВІ у Черкаській області захворіли понад 100 тисяч жителів, з яких 62,5 тисячі дітей до 17-ти років. Це складає 8,5% від загальної кількості населення. Про це інформує прес-служба управління охорони здоров’я Черкаської ОДА.
Керівник управління взяв участь у прес-конференції міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі. На ній говорили про вакцинацію проти поліомієліту та захворюваність на грип та застуду.
Уже 29 країн оголосили про погіршення епідситуації щодо грипу та ГРВІ. За оперативними даними з жовтня в Україні зареєстровано більше 3,3 млн хворих. Госпіталізовано 130 тисяч українців. За інформацією МОЗ наразі у 19-ти областях та місті Києві показники захворюваності на грип перевищили епідемічні пороги , з них в 11-ти регіонах – більше, ніж на 50%.Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ на Київщині.
Захворюваність в епідсезон 2015-2016 рр. на понад 40% більша рівня аналогічного періоду минулого сезону.
На Черкащині через грип та застуду до лікарень потрапили більше 7,5 тисяч жителів, зареєстровані 12 летальних випадків від ускладнень грипу. У секційних матеріалах вірусологічно підтверджений вірус грипу А (N1H1-пандемічний).
– Область отримала противірусні препарати гуманітарної допомоги в кількості 100 упаковок "Таміфлю" та 500 упаковок "Релензи", які розподілені між лікувальними установами, – повідомив начальник управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайло Лобас.
Станом на 1 лютого в медичних закладах краю налічувалося 90 упаковок "Таміфлю" і 480 упаковок "Релензи".
– Ніхто не повинен лікуватися самостійно, – наголосив Олександр Квіташвілі. – Це дуже серйозні препарати і не потрібно їх завозити з Польщі тощо. Це ліки не для профілактики і вони можуть бути небезпечними. Запаси препаратів є, лікарі знають, як їх використовувати.
Міністр зауважив, що в 90% летальних випадків в Україні люди пізно зверталися по медичну допомогу. У МОЗі проаналізували, що у перший-третій день захворювання до лікарів звертаються лише 36 % пацієнтів, на четвертий-п’ятий – 25 %, на шостий і більше – майже 40 %.
– Неправильно, коли сьогодні вагітна йде до лікаря лише на шостий день захворювання, – додав він.
Загалом ускладнення від грипу та ГРВІ забрали життя 185-ти українців, у 161-му випадку виявлений вірус грипу А (N1H1-пандемічний). Найбільша кількість летальних випадків у Одеській області – 34, у Вінницькій та Черкаській областях по 13 і 12 відповідно.
Заступник Міністра охорони здоров`я України Ігор Перегінець на початку тижня повідомив, що у семи областях спостерігається зниження рівня захворюваності на грип та ГРВІ.
– Суттєво змінилася географія захворюваності на грип та ГРВІ. Зокрема, зниження рівня захворюваності спостерігається в Донецькій, Луганській, Полтавській, Рівненській областях. Натомість в західних, які на початку епідсезону мали низький рівень захворюваності, а це Львівська, Закарпатська, Волинська області, ми фіксуємо ускладнення, – зазначив Ігор Перегінець.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині продовжує лютувати грип.