Рукотворні рятівники. Плетені восьминіжки допомагають черкаським лікарям виходжувати недоношених малят. Незвичні іграшки власноруч роблять місцеві волонтери і безкоштовно дарують їх немовлятам. Розсилають диво-іграшки по всій країні. Про медично-мистецьке ноу-хау – сюжет Ірини Куйбіди.
Маленькому Андрійку – усього кілька днів. Поки мама опікується його сестричкою-двійнятком, про хлопчика дбають бабуся, лікарі і яскрава восьминіжка. Та перша іграшка не для розваги, вона – лікує малюка, який при народженні мав проблеми з диханням.
Наталія Русіна, завідувач відділення новонароджених та недоношених дітей: "Восьминіжки допомагають тим, що своїми щупальцями у вигляді спіральок доторкуються до дитини і таким чином ми проводимо тактильну стимуляцію. На шкірі дуже багато рецепторів, які відповідають за роботу органів, які є всередині. Це легені, серце, нирки"
У відділенні новонароджених та недоношених дітей – майже 40 дітлахів. Рятівними восьминіжками волонтери забезпечують всіх. Виписуючись додому, батьки малюків забирають іграшку з собою. Мами кажуть: у перші дні життя немовля на плетені презенти майже не реагують. Та у їхньому ефекті батьки не сумніваються.
Альона, мама: "Дуже подобаються іграшки. І дуже подобається те, що вони яскраві. Дитина дійсно фокусує на них погляди. Мені здається, вони дійсно допомагають"
Плетуть незвичні іграшки черкаські майстрині-волонтерки. Займатись корисною справою жінки почали ще влітку. Відтоді виготовили більше таких сотні. Частину передали малюкам у Маріуполі та Слов’янську. Лялькарка Наталія Харченко про такий проект дізналась з інтернету. Свого часу жінка полишила престижну посаду аби присвятити себе улюбленій справі. Нині на створення іграшок витрачає весь час. І навчає інших.
Наталія Харченко, майстер-лялькар: "Меня заинтересовала сама форма. Они такие симпатичные, необычные. Очень легко вяжутся, очень приятно. Само по себе медитативное выполнение работы несет медитативный характер"
В'яжуть восьминіжок з особливих гіпоалергенних ниток. Чохли і наповнювачі також обирають безпечні. Всі матеріали майстрині купують власним коштом чи за допомогою благодійників. Обходиться кожна іграшка гривень у 15-20. Та малюкам їх віддають задарма. Плетуть їх майстрині вдома і на спільних щотижневих зустрічах.
Вікторія, майстриня: "У мене був тиждень, коли я 5 штук зв’язала. Ударний такий тиждень влітку. А взагалі, я їх не рахувала. Не менше десятка точно"
Черкаські майстрині у плетінні восьминіжок наразі одні з найпродуктивніших в Україні. Та зупинятись не збираються. Приєднатись запрошують всіх бажаючих. Обіцяють і навчити, і матеріалом поділитись.