У Черкасах вшановували пам’ять загиблих на виробництві. Напередодні Всесвітнього дня охорони праці близько сотні небайдужих зібралися біля монумента. Усе, аби нагадати про безпеку праці. Далі – Ірина Головка.
Жалобна хода й покладання квітів. Ось уже дев’ятий рік як в Україні згадують працівників, які загинули на виробництві. У цей день, говорять спеціалісти з охорони праці, хочуть привернути увагу працівників та роботодавців. Бо дотримання правил безпеки може урятувати чиєсь життя.
Ольга Хоменко, т. в. о. начальника територіальної Державної інспекції з питань праці в Черкаській області: "Ці люди лише частково деякі були винні у тому, що порушили свої обов’язки додержуватися охорони праці, але найбільша відповідальність звичайно у роботодавців. На яких і сьогодні така відповідальність. Бо дуже прикро дивитися, коли люди не оформленні та ще потім страждають на виробництві і звичайно не отримують ніяких виплат".
В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Черкаській області закликають роботодавців уважніше ставитися до культури охорони праці. Й ретельніше контролювати своїх працівників на додержання правил з охорони праці.
Іван Кошелюк, начальник територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки Українив Черкаській області: "На сьогоднішній день практично 9 місяців ми не здійснюємо нагляду, бо є заборона Кабінету Міністрів, окремою постановою, але планується запровадження нових стандартів, тобто євронормалій, і проведення відповідності виробництва. Це перш за все сертифікація".
Ця постанова, переконує голова Федерації профспілок, на безпеку праці позитивно не вплинула. У області, каже Петро Шевченко, збільшилася кількість травматизму на виробництві. Лише минулого року – 8 смертельних випадків. Усе через небажання роботодавців вкладати кошти в охорону праці. А ще – нехтування своєю безпекою працівниками.
Петро Шевченко, голова Федерації профспілок Черкаської області: "Ми маємо добре організовану службу охорони праці на великих підприємствах, як "Азот", "Теплокомуненерго", "Обленерго", "Водоканал". Маємо на підприємствах області, не тільки в обласному центрі. Але й маємо підприємства, де про службу охорони праці не тільки власник, роботодавець, а й пересічні працівники, ніколи не чули".
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворюваньу Черкаській області сподівається, що спільними зусиллями Фонду, Держгірпромнагляду, профспілок та роботодавців кількість травмованих на виробництві удасться мінімізувати.