До мирного життя повертаються ще 30 черкаських військових. Більше року вони несли службу у неспокійних районах Донеччини. Зустрічали героїв урочисто на Соборній площі.
Попри канікули, Сашко прокинувся зрання. Хлопчина знає: сьогодні він нарешті побачить тата. І вже будує спільні плани.
Сашко, син військового: "Спочатку тут трошки погуляємо. Потім в село поїдемо"
Разом із Сашком голову сімейства зустрічає уся родина. Дружина Олена намагається стримувати емоції. Каже: головне, чоловік повернувся.
Олена, дружина військового: "В отпуск приезжал перед Новым годом. И все, больше погода не виделись?- Ну, вырвался на пару дней на выпускной дочери.- Мама, не на пару дней, а навсегда!.."
Що повернувся додому назавжди, впевнений і Олександр-старший. Розвідник 14-го батальйону був призваний ще у травні торік. Каже: що саме довелось пережити у районі Волновахи, дітям не розповідатиме.
Олександр Когут, учасник АТО: "Война – это такая вещь, она никому не нужна. Пусть не знают, что это такое"
З короваєм і квітами зустрічають й інших бійців. Під стінами обладміністрації рідні не стримують сліз.
Ніна Іванівна, мати військового: "Це сльози радості і туги, що довго не було його. Довго ждали дуже"
Представники обласної влади дякують бійцям за службу та нагороджують відзнаками. 14-ий батальйон – один із тих, що поніс найменші втрати. Лише четверо загинули. Серед них – і Роман Бевз.
Євген Курбет, обласний військовий комісар: "У Романа було троє дітей. Роман міг достроково подати документи на звільнення за сімейними обставинами. І міг бути демобілізованим раніше. Але він був командиром взводу. Він був військовим справжнім. І він сказав: я своїх солдат не залишу. І продовжив службу. Але трагічні події – Роман був смертельно поранений"
Демобілізованим військовим пропонують, за бажання, продовжити службу. Наприклад, працювати у військкоматах. Та поки бійці думають більше про відпочинок і адаптацію до мирного життя.
Святослав, учасник АТО: "Там і тут, то дві різні речі. Навіть уявлення не мають ті люди, які тут мирним життям живуть, що там твориться. Це буде саме важче-найти з ними спільний контакт"