Черкасці пересіли на двоколісні. Напередодні у місті влаштували справжній велодень. Вулиці ще зрання заполонили кілька сотень спортивних, гірських, саморобних і триколісних байків. Великою колоною вони перетнули все місто. Як то було – у викладі далі.
Із самого рання площу Богдана Хмельницького заполонили велосипеди. Двоколісні тут на будь-який смак. У кожного байка – свій патріотичний символ. Із кожним роком велорухівців у Черкасах більшає, тішаться організатори. Цьогоріч їх аж понад півтисячі.
Павло Харченко, співорганізатор пробігу: "Люди бачать, що ми їдемо такою великою колоною і вони самі хочуть сісти на велосипед, їхати за нами чи на роботу. Або ж просто їздити на велосипеді. Популяризуємо велорух"
Черкащанка Олена пересіла на двоколісний чотири роки тому. Відтоді, каже, суттєво скоротила витрати на пересування містом.
Олена Костецька, учасниця пробігу: "Коли пальне дорожчає, на машині може вже не кожен їздити. На велосипеді – це дуже зручно і по часу швидше виходить, ніж на громадському транспорті, своєму власному автомобілі. Корисно для здоров’я дуже"
Підкорити черкаські дороги завітав і Сергій. Він – велосипедист із тридцятирічним стажем. До Черкас їхав аж із Кіровограду. Все – на так званому "лігераді". На цьому двоколісному, каже Сергій, можна пересуватися лежачи. Свій, зізнається, зібрав власноруч.
Сергій Петрененко, учасник пробігу: "Саморобний лігерад. Є різні конструкції. У них є свої недоліки, переваги. Я подивився, що мені подобається і взяв скомпонував в одну раму. Але вона ще на стадії доводки"
За мить колона рушає. Кінцева зупинка велосипедистів – парк "Ювілейний". Тут проводять усілякі конкурси. Усе, кажуть учасники, задля популяризації велоруху.