31 рік праці творчої та розумової. В Черкаському технологічному святкували День факультету комп’ютеризованих технологій машинобудування і дизайну. Декан переконаний із такою підготовкою їхні студенти завжди користуватимуться попитом.
Сергій Мильніченко, декан факультету комп’ютеризованих технологій машинобудуваннята дизайну: "Сьогодні дії, які пов’язані з поліпшенням рівня свого життя, дії, що спрямовані насамперед на розвиток техніки, технологій та матеріалів. Крім того, на факультеті здійснюють і підготовку дизайнерів. Праця дизайнера затребувана при створенні будь-якої потрібної людям речі".
Богдан – студент лише третього курсу. Та вже встиг попрактикуватися в Польщі. Організувало практику керівництво університету.
Богдан Ткаченко, студент 3-го курсу: "Все здебільшого залежить від студента: який напрямок собі обере, тим він і буде займатися. В іншому викладачі ніколи не відмовляють, завжди допомагають. Завжди викладачі співпрацюють зі студентами, намагаються дізнатися, чим саме зацікавлений студент і намагаються розвивати його думку та ідею".
Це підтверджує і колишній студент, а зараз викладач Максим Рудь. Він разом уже зі своїми спудеями змайстрував унікальний 3D принтер.
Максим Рудь, доцент кафедри технології та машинобудівних виробництв: "Це оригінальна конструкція. Використовуючи власні напрацювання, напрацювання із інтернету, ми разом зі студентами розробили такий принтер, який дозволяє отримати результати не гірші, ніж сучасні принтери закордонні, які коштують тисячі доларів".
Також на кафедрі проектування харчових виробництв та верстатів нового покоління займаються розробкою високотехнологічного обладнання. За 15 років виготовили сім десятків таких технологічних установок. Більшість із них уже впровадили на провідних підприємствах України.
Василь Осипенко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри: "Вони суттєво покращують технологічні можливості ремонту сучасних літаків і сучасних авіадвигунів. Скажімо, оці технології різки надтонкої фольги для прокладок нічим іншим просто не зробиш. Реально, треба або отримувати закордонні аналоги, або ми навчилися виготовляти в себе".
Пишаються на факультеті й кафедрою автомобілів та технологій їх екплуатації. Тутешні студенти відомі не лише знаннями, а й своїм волонтерством. Напередодні вони власноруч зібрали автомобіль для учасників АТО.
Від техніків до митців. На факультеті навчили створювати прекрасне вже майже 700 осіб. Більшість із них неодноразово перемагали на всеукраїнських конкурсах.
Наталія Романенко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри дизайну: "Маємо відповідний фаховий склад, щоб навчити художньо творити речі. У нас працюють заслужені художники України, у нас працюють заслужені майстри України з підготовки фахівців. Тому я вважаю, що в Черкаському державному технологічному університеті, справді, абітурієнт, студент зможе придбати ту фаховість, яка потрібна для створення прекрасних речей".
На досягнутому, кажуть викладачі ЧДТУ, не зупиняться. Уже мають безліч ідей для нових розробок. Також планують відрити на факультеті ще 2 нові спеціальності. Аби розширити можливості викладачів та студентів.