Черкасців уже лихоманить від валютних коливань. У людей, діагностують банкіри, панічний страх через свої нестабільні кровні. Через таку надмірну чутливість до курсу, містяни то скуповують, то розпродують валюту. Та ці панічні настрої, запевняють економісти, на гривню позитивно не впливають. Про "хворобливість" валюти далі у сюжеті.
Черкащанка Оксана обмінює гривні на євро. І так уже чотири роки. Усе – через навчання в Європейському виші. Каже, плата за навчання вимірювалася то у 10, то мало не з півсотні гривень за євро. Та дівчина через курс не хвилюється. Радить заощаджувати аж ніяк не у цінних паперах.
Оксана, жителька м. Черкаси: "По-перше, у їжі. Як завжди усі українці роблять. І у знаннях, бо зараз усе знецінюється. Землю можуть відібрати"
Таких як Оксана, кажуть у обмінниках, щодня приходить з десяток.
Василь, касир обмінного пункту: "Нам долар не привозять, що нам здали, те й ми продаємо. То більше вони купити не можуть, ніж здають. Але зараз більше хочуть купить. Півмісяця стояла, а тоді знову почала рости. То тепер і бігають"
У Нацбанку кажуть: люди більше здають валюту у банки, аніж купують. Та це не показник. Бо нині, зізнаються, усе більше містян купують іноземні гроші у "міняйл". До того ж, валютні обміни увійшли у звичну практику черкасців, говорить Сергій Забудський. Усе – через невпевненість у завтрашньому дні. Окрім паніки, розповідає головний банкір області, на валютні коливання впливають і східні протистояння, і грецький конфлікт.
Сергій Забудський, голова НБУ в Черкаській області: "Можна очікувати сплеску до того, що, можливо, тимчасово буде курс коливатися у гіршу сторону для гривні. Що стосується виборів, то сказати важко, тому що більше на цю ситуацію впливають економічні процеси. Це те, що у нас є проблеми з експортом, що він через війну на Сході впав, а це наші надходження, це питання курсової політики щодо нашої продукції, яка реалізується за межі України і також питання імпорту"
Та банкіри не дають обнадійливих прогнозів. Кажуть: про стабільність говорити нині недоречно. Допоки люди панікують. І триває війна.