Наводити марафет у місті комунальникам допомагають правопорушники. Дніпрове узбережжя, парки та кладовища. У місцях, де трудяться ці люди, їм завжди знайдеться робота, кажуть пенітенціарії. Щоправда, не всі порушники піддаються вихованню працею. Сюжет далі.
"Югославська" висотка у середмісті. Тут під пильним наглядом пенітенціаріїв трудяться правопорушники. Підвал будинку затопило – старі труби затріщали по швах.
Правопорушник: "Чотири кімнати звільнили від води. Я не знаю… від дощу вода підіймається і все сюди, колодці повні …"
Засуджені та адмінпорушники відпрацьовують громадські роботи по 4 години на день. Ось цей, скажімо, має перевиховати себе працею аж протягом ста годин. Роботи, каже, вистачає.
Правопорушник: "Дах прибирати, технічний поверх чистити. Клумби поливати У СУБі"
Лише на "Придніпровській" СУБ пособляють комунальникам зараз троє правопорушників.
Армен Хзмалян, ст. інспектор "Придніпровська СУБ": "Делают работы, которые не охвачены нашими дворниками, другими службами. Например: убрать в подвале, загрузить мусор"
Кладовище у Худяках. Роботи для тих, хто не товаришує із законом, тут також багато.
Роман Василина, сільський голова с. Худяки: "Це і роботи в нас на цвинтарі, це і прибирання зупинок, прибирання біля пам’ятників села, скошування трави і на стадіоні, в парку"
Працюють сумлінно, каже сільський голова. Хоч з деякими вдосталь клопоту. З тими, що ухиляються від громадських робіт, довго не церемоняться.
Юлія Некраса, інспектор Черкаського РП Городищенського МРВ КВІ: "Є такі особи, які ухиляються від відбування громадських робіт. Особи, які ухиляються від адміністративного стягнення у вигляді адміністративних – їм громадські роботи замінюються н адміністративний арешт"
Загалом, громадські роботи, кажуть пенітенціарії, здебільшого відпрацьовують ті, хто вчиняє насильство в родині, дрібні крадії та неплатники аліментів.