19 мільйонів гривень економії на рік. Такий ефект мають на "Черкаситеплокомуненерго". А все через менші споживання газу. Кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку дозволили тепловикам впровадити відразу кілька енергоощадних проектів. Подробиці в сюжеті.
За кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку "Черкаситеплокомуненерго" реалізувало вже 4 енергоощадні проекти. Почали з облаштування сучасної біо-котельні на Менделєєва. Працює вона на дерев’яній трісці. Вже 4-ий опалювальний сезон. Заощадити дозволяє понад 4 мільйони гривень на рік.
Микола Кушнір, директор КП "Черкаситеплокомуненерго": "При зміні ціни на енергоносії, а вони тільки зростають, ця ефективність покращується. Котельня окупила затрати і працює на прибуток".
Енергозаощаджувати тепловикам дозволяють й нові котли відразу на трьох міських котельнях. Там вживання блакитного палива зменшили у рази. Для кращого ефекту – встановили когенераційні установки.
Андрій Савчук, директор із фінансових питань КП "Черкаситеплокомуненерго": "Тогда мы понимали и рассчитывали, что прийдет время, корда цена на газ увеличивается. Сегодня эффект увеличился".
Кредитні кошти ЄБРР дозволили комунальникам взятись і за одне із найболючіших питань – заміну застарілих аварійних мереж на попередньо ізольовані труби.
Ще один прогресивний проект тепловиків – встановлення у будинках індивідуальних теплових пунктів. Цей проект вони називають суто соціальним, адже їхньому підприємству від його реалізації – ні копійки. Заощаджує натомість держава – на газових закупах. А ще споживачі – на комуналці. У місті натепер стоять вже 103 ІТП. З початку опалювального сезону вони дали змогу черкасцям зекономити 4 мільйони гривень.
Василь Голега, житель м. Черкаси: "Два-три місяці підряд менше на 70-80 гривень стали платити. Це позитивно. Хорошо".
Переймати досвід черкаських тепловиків до Черкас приїздять фахівці із сусідніх областей. Останні візитери були з Полтавщини.
Олександр Тонков, директор департаменту ЖКГ Полтавської ОДА (телефоном): "У нас також наше підприємство хоче взяти кошти у ЄБРР. Нам було цікаво це. Цікаво було технічне рішення, які розташовані ІТП в житлових будинках і технічне рішення. Цікаве було застосування когенераційних установок. Ми бачили таку в одній із міських котелень".
У планах черкаських тепловиків – зробити наше місто ще більш енергоощадним. Бо ефект від вже втілених проектів, кажуть, колосальний. Так, у рік "Черкаситеплокомуненерго" економить газ на понад 19 мільйонів гривень. А відтак й тарифи для населення меншають.