Черкаські школярі опанували мистецтво розписування великодньої писанки. У великій залі Художнього музею завершилися майстер-класи з розпису писанок. Подібні уроки писанкарства були і минулоріч. От тільки бажаючих брати участь було небагато. Скільки сьогодні охочих вирішили навчитися розмальовувати пасхальні яйця, знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Наталя Кириленко.
У майстерні – пахощі гарячого воску. На столах інструменти та схематичні малюнки. Тут черкаські школярі старанно виводять писачками різноманітні візерунки. 15-річна Амелія малює свою першу писанку. Усі візерунки на ній символічні.
Амелія, учениця 9 класу: «Хоч і робиться довгенько, але дуже цікаво. Результат мені дуже сподобався».
Школярка Уляна переконана: саме ця писанка стане окрасою її великоднього кошика. Адже зроблена вона власними руками.
Натомість, учениця 9 класу Юля опанувала так звану техніку «крапинка».
Для створення писанок використовують харчові або анілінові барвники. Головна перевага останніх – різноманітність кольорів.
Ксенія Клименко, художник-реставратор: «Але анілінові – це в тому разі, якщо ви не збираєтесь ці писанки потім вживати, тому що шкарлупка фарбу в себе вбирає».
Якщо ж все-таки вирішили скористатися харчовими барвниками, і тут можна отримати великий асортимент кольорів. Причому в одному розчині цибулинні крашанки можуть бути різними.
Ксенія Клименко, художник-реставратор: «Бо це ще залежить від самого кольору шкарлупки».
Крім цибулиння, для створення крашанки ще можна використовувати настої з різних трав.
Ксенія Клименко, художник-реставратор: «Можна із звіробою, можна кору берези, навіть з буряка роблять».
Організатори майстер-класів з розпису писанок сподіваються, що їм вдасться зробити цей захід традиційним.