Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за проект Закону про забезпечення права на справедливий суд. Рішення ухвалили 288 голосами. Про це йдеться на сайті парламенту.
Під час голосування був відсутній Владислав Голуб, не голосував Антон Яценко, утримався Сергій Рудик. Решта нардепів підтримали цей законопроект.
Як голосували за проект закону депутати, пов’язані з Черкащиною:
Олег Петренко (округ №194, Блок Петра Порошенка) – за;
Володимир Зубик (округ №195, група "Економічний розвиток) – за;
Геннадій Бобов (округ №196, група "Економічний розвиток) – за;
Владислав Голуб (округ №197, Блок Петра Порошенка) – відсутній;
Сергій Рудик (округ №198, позафракційний) – утримався;
Валентин Ничипоренко (округ №199, група "Економічний розвиток) – за;
Антон Яценко (округ №200, група "Економічний розвиток) – не голосував;
Юлій Мамчур (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;
Ірина Геращенко (списочниця, Блок Петра Порошенка) – за;
Микола Томенко (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;
Максим Поляков (списочник, Народний фронт) – за.
Як інформує "Українська правда", Верховна Рада взяла за основу два законопроекти в межах судової реформи – варіант президента Петра Порошенка та проект депутатів, який презентувала віце-спікер Оксана Сироїд.
Так за президентський проголосували 288 депутатів. За проект Сироїд, Сотник, Журжія, Ємця і Крулька проголосували 246 депутатів.
Президентський проект закону регулює питання призначення суддів, їхньої переатестації, введення кваліфікаційних класів, регулює питання дисциплінарної відповідальності, збільшується кількість членів Вищої кваліфікаційної комісії, яка і має проводити переатестацію та контроль за діяльністю суддів.
Законопроект депутатів пропонує усунути президента та ВР від процесу переведення, підвищення суддів, прибирається обов’язкова участь президента у приведенні суддів до присяги. проект запроваджує поступову ліквідацію системи господарських судів.
Проект пропонує замінити Вищу кваліфікаційну комісію Кваліфікаційно-дисциплінарною з іншою структурою: там будуть комісії з попереднього вивчення скарг, дисциплінарна та кваліфікаційна комісії. Крім того, пропонується, що кількість членів комісії становитиме 11. В цьому проекті немає пропозиції про визначення кваліфікаційних класів суддів.
Проект також запроваджує механізм, який не дозоляє суду повернути заяву через непідсудність чи не належність до юрисдикції суду – установа сама має передати заяву до належного суду.
Тому вирішено створити робочу групу, яка має підготувати до другого читання один узгоджений законопроект.
Голова профільного комітету Руслан Князевич попросив всіх виступаючих направляти поправки до комітету для напрацювання єдиного закону.