Кашель, нежить і температура. За минулий тиждень із такими симптомами до лікарів звернулися до півтори тисячі містян. А от чи варто боятися епідемії грипу – дізнавалася наша Марія Гаврилян.
– Добрий день, заходьте. Тільки я в масці!
Уже другий день Тамара на роботу ні ногою. Та до лікаря досі не ходила. Жінка довіряє перевіреним народними методам.
Тамара Шліхта, жителька м. Черкаси: «Коли починається кашель, то гарно видавити часник на часникодавці й натерти соком ступні на ніч, одягти шкарпетки. Це дуже добре допомагає, навіть якщо кашель дуже сильний».
До таких порад медики ставляться скептично. Стверджують: візитами в поліклініку нехтувати не варто. Звичайна застуда може обрости важкими ускладненнями.
Тетяна Олексійчук, сімейний лікар: «В аптеках сейчас масса разнообразных лекарств. У большинства множество побочных явлений, особенно у антибиотиков. Поэтому нельзя назначать самим себе лечение. Потому что при вирусных инфекциях антибиотики никакого эффекта не дают».
За минулий тиждень на застуду та грип занедужали до півтори тисячі містян. У СЕС заспокоюють: до епідпорогу ще далеко. Нових штамів грипу цьогоріч теж не очікують. А до старих у населення вже є імунітет.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м. Черкаси: «У цьому році очікується рівень захворюваності на грип та ГРВІ середньої інтенсивності. Епідемічний поріг перевищено не буде».
Збільшення хворих нині спеціалісти пов’язують з похолоданням. А що нижча температура, то веселіше Олександру Толбатову.
За 15 років моржування чоловік забув, що таке хвороби.
Олександр Толбатов, моржувальник: «До фанатизма я утверждаю, что правильное питание и закаливание – это два неразрывных компонента, которые нужны человеку для поддержания здоровья».
Нині Олександр Толбатов тільки в Черкасах має зо три сотні послідовників. Пані Тамара, хоч і страждає від застуди, до їхньої когорти не поспішає.
Тамара Шліхта, жителька м. Черкаси: «Можливо, варто було б. Але на таке б я не наважилася. Все життя була мерзлячкою. Мабуть ні, швидше всього, ні».