"Юний" недуг. У Черкасах помолодшав сколіоз. Усе – через неправильний відпочинок дітей. Також – через важкі шкільні рюкзаки. Журналісти "ВІККА-новин" вирішили зважити шкільну ношу первачків. Що показали медійні ваги, розкаже наша Ірина Малюкова.
Сашкові усього 6, а він вимушений щодня носити за спиною 4 кілограми знань. За спиною,бо в руках, каже, не втримає. Мама Сашка відкриває торбину. Демонструє: там лише необхідне. Сам рюкзак, каже, трохи важче півкілограма. Усе – рекомендаціями лікарів.
Наталія Макаренко, жителька м. Черкаси: "Букварь, математика, английский, еще тетради по английскому и остальное – все тетради, папка для тетрадей, книжка для занятий, пенал, пирожок и бутылочка воды. Сколько та бутылочка весит, грамм 200. Он с собой берет еще бутерброды или пирожки. Хорошо, что в школе кормят. Потому что был бы вес еще более значительный"
А це другокласниця Настя. Її портфель затягує майже на 5 кілограмів.
Настя Шпиця, другокласниця: "По чотири книжки, зошити, пенал, їжу"
Озброюємося кантером і йдемо важити інші торби знань. Найлегший рюкзак – майже три. І це, кажуть батьки, не найбільше наповнення. Інколи сюди плюсують ще спортивну форму.
Людмила, жителька м. Черкаси: "Поки не скаржиться, але іншим разом каже, що дуже важко" Уже на вулиці стрічаємо дівчинку з портфелем-гігантом.
У профільному департаменті пояснюють: полегшити життя первачкам ніяк. Бо другий комплект книг, які можна було б залишати в школі, не передбачений.
Тамара Хижняк, заступник завідувача Черкаського методичного кабінету: "Не вистачає ресурсів. Міністерство забезпечує на контингент учнів. І в нас є тільки один комплект на одного учня. Зайвих нема. Тим паче, що контингент зростає – і так проблема є із забезпеченням"
У школі знайшли альтернативу. Щоправда, тоді доводиться дозволений час за комп’ютером витрачати здебільшого на навчання.
Ольга Кльова, вчитель початкових класів: "Можна деякий комплект залишати в класі, яким користуватися. Електронним користуватися вдома. Є інші способи, коли діти домовляються: сьогодні один несе одну на парту книжку, завтра – інший. Я розумію, що портфелі самі по собі важкі, плюс ще англійська, як додаткове навантаження. Але, якщо розумно підійти до цього питання, то можна вирішити проблему"
Лікарі кажуть: допустима вага для первачків – 2 кілограми. І це максимум. Постійне носіння друкованих знань за плечима провокує різні хвороби.
Василь Бескоровайний, лікар-ортопед: "Це перевтома хронічна, постійна. Якщо кожного дня дитина проходить певну відстань, приходить в школу вже втомлена, там сидить, повертається зі школи. Це перенапруження м’язів хребта. Від цього дитина не може правильно утримувати свою осанку. Від цього виникає скутість і сутулість дитини"
Лікарі радять готувати дитину до школи фізично: зайняти її спортом або танцями. Кажуть: це пом’якшить вплив рюкзакової ваги.