Більш ніж півсотні деревних та дві сотні трав’янистих видів рослин. Привезені з усієї України, Америки, Китаю та Далекого Сходу. Така колекція унікального черкаського саду. Втім, бачать його лише черкаські екологи та студенти. Утримання такої оази – задоволення не з дешевих. Коштів бракує і на оновлення зелених "мешканців", і на їхнє збереження.
Олександр Спрягайло, викладач кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Б.Хмельницького: "Фінансування в цій частині можливе і з коштів обласного бюджету, і дуже хотілось би, звичайно, щоб депутати обласної ради, власне і міської ради, і громадськість долучилося до модернізації ботанічного саду. І тоді оця дивина була б доступною для всіх, і радувала б око, і зробила б дуже багато користі"
Що сад може стати унікальним туристичним об’єктом – екологи говорять вже не перший рік. Втім, грошей на втілення їхніх ідей не дають. Дбає про ботанічний сад місцевий університет. Бо має його на балансі.
Сергій Корновенко, проректор з наукової та інноваційної діяльності ЧНУ ім. Б.Хмельницького: "У цьому році ми робили спробу і подавали проект щодо реорганізації ботанічного саду в департамент екології державної адміністрації і в обласну раду. Але, на жаль, було відмовлено"
Востаннє рятівний кошторис складали 2008-го. Тоді просили майже п’ять мільйонів гривень. Нині кошторис застарілий. Нову експертизу не проводять. А, інвестори, кажуть в університеті, без комерційних вигод рятувати черкаську оазу не бажають.