Школярі обирають майбутню професію! З огляду на найбільш запитані на ринку праці спеціальності, а саме робітничі, вже сьогодні випускники 9 та 11 класів штурмом беруть професійні ліцеї. Навчальні заклади, натомість, ознайомлюють охочих до навчання підлітків із пропонованими спеціальностями, умовами навчання та викладацьким складом, а також обіцяють зробити з них майстрів своєї справи. Чому черкаська молодь обирає робітничий фах і ким ці хлопці та дівчата бачать себе в майбутньому – дивіться в сюжеті далі.
Свої двері для потенційних учнів днями відчинив Черкаський професійний автодорожній ліцей. Свято «Моя майбутня професія» відвідали учні шкіл міста й області. Разом із батьками вони ознайомилися зі спеціальностями, за якими нині навчають в ліцеї. Це «слюсар із ремонту автомобілів» і «з механоскладальних робіт», «рихтувальник», «водій», «машиніст», «оператор комп’ютерного набору», «секретар керівника».
Катерина, школярка: «Мені подобається працювати на комп’ютері, тому я хочу стати оператором комп’ютерного набору».
Під час екскурсії закладом школярі змогли також оцінити умови навчання в ліцеї.
Тетяна Демчинова, учениця Черкаського професійного автодорожнього ліцею: «Сучасне оснащення кабінетів, лабораторій, власні вироби учнів ліцею, які вони виготовляли на уроках».
Керівництво закладу запевняє: якість отриманої освіти гарантує кадровий потенціал викладачів і майстрів виробничого навчання, а також новітнє технічне оснащення. Навчання в сучасно обладнаних майстернях додає учням упевненості під час виробничої практики.
Олександр Горобець, директор Черкаського професійного автодорожнього ліцею: «Ознайомляться із провідними технологіями, навчаться діагностувати авто на комп’ютері, а також застосовувати потім ці знання під час роботи».
У навчально-практичному автоцентрі ліцею учні поглиблено вивчають будову автомобіля, працюють із сучасним діагностичним обладнанням і ремонтують автівки.
Віджай Дхолпурія, учень Черкаського професійного автодорожнього ліцею: «Я прийшов сюди на екскурсію, мені тут сподобалося. Я із задоволенням вступив до цього закладу, а мене з радістю тут прийняли».
Дмитро Колесников, учень Черкаського професійного автодорожнього ліцею: «Приїхав сюди, нічого не знав, а зараз уже знаю все про будову автівки, що в неї під капотом, знаю, як розібрати її, як зібрати».
Кваліфікованих робітників автотранспортного й інфраструктурного напряму, яких готує автодорожній ліцей, належно оцінюють місцеві працедавці.
Володимир Нікітенко, директор виробництва автомобільного заводу «Богдан»: «Если здесь подготовка произойдет на том уровне, который я сейчас вижу, то, конечно, ребятам, которые обучаются здесь, будет легче трудоустроиться у нас, чем тем, кто прейдет просто с улицы. У нас сейчас работает 88 выпускников этого лицея».
Найнаполегливіші з них у перспективі можуть стати майстрами вищої ланки: інженерами та технологами.