Черкаські діти можуть залишитися сам на сам з туберкульозом. У медичних скринях меншає імунних препаратів. Запаси БЦЖ у пологових зникли ще декілька тижнів тому. Тутешні медики хапаються за голову. Втім, зарадити проблемі не можуть. Пояснюють: державні владці зруйнували стару систему тендерних закупівель, не збудувавши нової. Юрій Олійник продовжить.
Аліна, жителька м. Черкаси: "Він народився вагою 2600 , лікарі сказали, що мала вага, необхідно, щоб він набрав. Потім, щоб зробила БЦЖ"
Навесні Аліна народила сина. Радіє: зі щепленням встигла. Бо у пологовому будинку, де народжувала, зараз вакцина відсутня. Про ситуацію у профільному департаменті знають. Втім, кажуть, нічим зарадити не можуть. Усе – через систему тендерних закупівель та закон.
Олег Стадник, депутат Черкаської міськради: " Це ті вакцини, які ми, на жаль, не можемо і, згідно з чинним законодавством, не повинні закуповувати за кошти місцевих бюджетів. У залишку вакцини на даний момент часу в місті немає"
Щороку Міністерство охорони здоров’я подає перелік необхідних препаратів. Зараз ситуація критична.
Олег Роскопін, голова комісії з питань охорони здоров’я міськради: "Потреба на рік в цій вакцині складає 6640 доз. Станом на сьогодні дефіцит до кінця року, щоб зробити дітям щеплення цією вакциною, складає 2600 доз"
У дефіциті не лише вакцина БЦЖ. Лікарі обласної дитячої лікарні скаржаться на відсутність препаратів від правця, сказу та укусів змій.
Василь Безкоровайний, дитячий ортопед-травматолог: "Наразі в нас відсутній імуноглобулін проти сказу. Він використовується безпосередньо при активному лікуванні. При виявленні захворювання на сказ. Наразі його немає і в Україні, і у нас зокрема. У цьому є велика потреба"
Безімунітетними Черкаси, як і вся країна, залишилися через заміну російських вакцин аналогами з інших країн. Україна вже розпочала тендерні закупівлі в Польщі та Чехії. Тож ситуацію найближчим часом обіцяють стабілізувати.