Упорядкування дворових територій, облаштування тротуарів та благоустрій парків. За це беруться черкасці. Такі проекти найчастіше подають до проекту "Громадського бюджету". Про можливість змінити Черкаси та тих, хто не лишається осторонь, – Яна Федоровська
Валерій розповідає про переваги світлодіодних ламп. Їх пропонує встановити в соціальних приміщеннях та комунальних. А за бажання мешканців – ще й в житлових. Такий перехід, говорить, для міського бюджету окупиться за півроку. Потому – сама економія.
Валерій Гуназа, житель м. Черкаси: "Великих затрат воно не потребує. Перехід одного світильника із стандартного на світлодіодний для звичайного електрика займе не більше 20 хв., на заміну. Цим не порушується ні конструкція, нічого"
Цей проект Валерій подав до міської ради за програмою "Громадський бюджет". Для цього зібрав підписи 10-ти однодумців та встановив фінансову вартість розробки – мільйон гривень. Це максимальна сума для проекту. Скористатися такою програмою може кожен.
Тетяна Харенко, куратор проекту "Громадського бюджету" в м. Черкаси: "На сьогодні вже подано близько 25 заяв. Люди пропонують різне. Наприклад у дворі зробити спортивний майданчик, благоустрій, школа подала на облаштування плиткою, паркової зони. Більше так в сфері ЖКК, облаштування територій"
Такі програми "Громадського бюджету" надзвичайно популярні за кордоном, говорить куратор проекту. В Україні – лише три міста-учасники. Черкаси – одне з перших. Так за міські кошти реалізуватимуть громадянські ініціативи. Всього закладено 5 мільйонів гривень.
Тетяна Харенко, куратор проекту "Громадського бюджету" в м. Черкаси: "Будуть відбиратися проекти, які можна реалізувати за рік. Щоб не було довгих робіт, що розпочали і не закінчили. І департаменти будуть звітуватися"
Переможців визначатимуть голосуванням. Всі проекти-призери реалізують протягом наступного, 2016 року. Потому обіцяють новий сезон "Громадського бюджету".