Депутатська недоторканність та поліція замість міліції. Черкаський токар розповів, чого не вистачає сучасним правоохоронцям. Ми продовжуємо соціальний цикл про простих черкащан. Збираємо їхні думки на політичні та соціальні теми. Сьогодні наш співбесідник – токар Олексій Горбенко.
У мріях геолог – у житті токар. Олексій Васильович пригадує: опанувати у юності хотів зовсім інший фах, та не судилося. Тепер, каже, усе життя токарює, у помічниках – ровесник токарний станок.
Олексій Горбенко, токар: "Привчився до такої роботи, що токарний станок для мене якесь значення має у житті. Бо проробив я на ньому уже 25, 35 років, виходить"
Зарплати, говорить, вистачає аби прожити, розвиватися. А от відпочивати ні за що.
Олексій Горбенко, токар: "По телевізору новини такі дивишся, що хабарі беруть і не можна засудити. Поки є недоторканість, не можна їх засудити, втекти, змитися десь за бугор у них час є"
За злочини, переконує чоловік, треба відповідати. Та за привілегіями недоторканності багато хто від кари ховається. Радить: усім жити за законом.
Олексій Горбенко, токар: "Треба вчити закони наші, хоч люди їх і не дуже знають, бо вони так швидко міняються і формулювання таке, що треба проводити навчання, щоб людина розуміла, що їй можна робити, а що ні"
Філософствуємо із черкаським токарем і про нашумілих київських "копів".
Олексій Горбенко, токар: "Поліція краще звучить звичайно, ніж міліція. Міліція наче якесь радянське. А поліція наче у кожній країні окремо"
Життя, говорить, покаже, чи зміниться у правоохоронних органах ще щось, окрім назви.
Олексій Горбенко, токар: "Заступник міністра, грузинська жінка, не пам’ятаю імені, то вона будує те, що у Грузії було, таку програму їм створила. Що ми не будемо уже боятися, як стоїть міліція, то не хочеться з нею зустрічатися. А поліція, то, може, підійде та поспілкується"