Черкаська облрада не підтримала проект перспективного плану формування територіальних громад області.
За проект проголосував усього 51 депутат.
Депутати жорстко розкритикували поданий на розгляд сесії проект, заявивши, що він – "сирий".
Як повідомив директор департаменту інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Черкаської облдержадміністрації Сергій Пасічник, це лише попередній перспективний план. До нього ще будуть вноситися зміни.
"Фізично об'їздити всі райони за місяць неможливо було, – пояснив Пасічник. – Однак зараз іде мова лише про економічну доцільність. Якщо інтереси якогось села не враховані, в проект внесуть зміни".
Голова фракції ВО "Батьківщина" Анатолій Бондаренко заявив, що інтереси районів у проекті не враховані, тож батьківщинівці взагалі не голосуватимуть за перспективний план.
Депутат обласної ради Наталія Старікова натомість закликала підтримати проект рішення і не робити політичного піару.
"Дуже багато критики було. Я й сама така, що можу критикувати. Я теж багато чим незадоволена: що представників районів не було, керівників районних рад не було в комісії… Дуже в'яло працювали із поправками, які подавалися. Але зараз від нас залежить: будуть реформи чи ні. Ми не об'єднуємо зараз, це можуть робити тільки люди самі. Але ми повинні ухвалити проект, це навіть не план. А потім вносити конкретні пропозиції, які допомагатимуть робити реформи. І давайте працювати не в кабінеті, а в полях", – заявила Старікова.
Натомість депутат Любов Майборода запевнила, що депутатська група "Гідність" проект перспективного плану підтримає.
Загалом слово захотіли взяти більше двадцяти депутатів.
Прибули на сесію і представники громадськості.
Представник Асоціації сільських голів Олена Ковальська заявила, що об'єднання має бути тільки добровільним, а не примусовим.
"Треба вислухати кожну громаду, чи хоче вона об'єднуватись, а вже потім ухвалювати рішення", – заявила Ковальська.
Як ідеться у пояснювальній записці, проект перспективного плану складається з графічної та текстової частини. Графічна частина – це мапа, яка відображає межі 68 нових спроможних територіальних громад області, їхні потенційні адміністративні центри та всі населені пункти, що увійшли до їхнього складу.
Текстова частина зараховує 68 паспортів спроможних територіальних громад, які містять кількісні характеристики населення та площі територіальної громади, закладів соціальної інфраструктури, обсяги доходів, наявність приміщень для розміщення державних органів, установ, органів місцевого самоврядування тощо. Крім того, текстова частина містить відомості про територіальні громади, що увійдуть до складу спроможної територіальної громади.
Загалом проект перспективного плану передбачає формування територіальних громад на базі сільських, селищ та міських рад. Перспективний план охоплює всю територію області, тобто не передбачено територій, які не будуть включатись до нових територіальних громад.