Машини з тротуарів на Митниці взялися проганяти молотком та цвяхами. На Гагаріна збунтувалися проти стихійно припаркованих автівок. Бо їх залишають на газонах та пішохідній частині. Яна Федоровська з подробицями.
Саме стільки, переповідає Тамара, вона бореться проти водіїв-невігласів. Бо ті не лише паркуються на газонах, а й людей на пішохідній зоні ледь не збивають.
Тамара, жителька м. Черкаси: "По тротуару, не обращаешь внимание, что машины. Поднимаю глаза, на нас едет машина. Я ему говорю: "Что ж ты делаешь?". А он мне: "Заткнись, дура старая. За внучками смотри".
У боротьбі жінка не сама, переконує мешканець того ж будинку Костянтин. Каже: цей тротуар веде з дороги до внутрішнього двору, і передбачений для пішоходів. Та водії "облюбували" територію для нічлігу автівок.
Костянтин Буряк, житель м. Черкаси: "Незаконная парковка, которая здесь образовывается, портит грунт, закатывает, не растет трава, не возможно посадить дерево, потому что автомобили мешают. Вот та проблема с которой мы решили собственными силами побороться".
Активісти звертаються до митницького СУБ. Той допомагає працівниками та організацією. А дерев’яну "зброю" проти автомобілів надає депутат.
Костянтин Буряк, житель м. Черкаси: "Происходит установка забора, потом будет его покраска и собственно мы эту незаконную парковку уберем. Никаких особых усилий не понадобилось".
Аби повністю загородити територію, треба 70 метрів такого паркану. Та витрати ніщо, переповідають в СУБі. Бо там щодень отримують з десяток нарікань.
Ганна Генералова, працівник КП СУБ "Митниця": "До мене підходять люди і скаржаться: "От подивіться, в нас стоять автівки, і в тому дворі і в тому, і там ламають дерева. Ми хочемо загородити, щоб люди тоді прокопали цю територію і посадили дерева. Так як оце ось вже почали садить потихеньку. Може якісь квітоньки, якісь деревця".
Та коли працівники доходять до вже припаркованої машини, жінка говорить: треба зупиняти роботу.
Ганна Генералова, працівник КП СУБ "Митниця": "Поки нічого, об’яву написали і будемо чекати поки вона виїде. Я ж її не можу прибрати".
Наталія Левченко, жителька м. Черкаси: "Хочеться, щоб наш мікрорайон процвітав, щоб було кругом зелено, красиво, щоб не було вибоїн ось таких, щоб кругом були квіти. Від цього ж душа радіє".
Кому краса, а кому зручність для ніг, – жаліються вже водії. Бо найближча автостоянка за кількасот метрів, та й коштує на місяць не одну сотню гривень. Відповідно до архітектурного плану, вони тут не передбачені. Тому, кажуть, від безвиході й залишають машини посеред двору.
Олександр Осін, житель м. Черкаси: "Поскольку когда строились эти дома, микрорайоны спальные, никто не думал, что у людей появится такое количиство машин. С одной стороны мы хотим чтобы было зелено, красиво. С другой, надо куда-то станови ть машини. И как решить эту проблему не известно".
Тамара все ж сподівається: біля її будинку поменшає неслухняних водіїв.