В Умані взялись повертати захисників країни до звичного життя. Воякам пропонують масажі, процедури в басейнах та навіть кріосаунах. І все це – безкоштовно. Реабілітувати бійців взявся комплекс місцевого управління праці і соціального захисту, який допомагає людям з особливими потребами. Наші кореспонденти знають більше.
За плечима двадцятидворічного Максима Вакулика Трьохзібенка, Макарове, Дмитрівка та Луганський аеропорт. В останньому бою хлопець отримав поранення, втратив свідомість та потрапив у полон. Врятуватись Максиму вдалось дивом. Тепер він поправляє здоров’я в уманському реабілітаційному комплексі. Раніше той працював винятково для людей з особливими потребами.
Максим Вакулик, звільнений за станом здоров’я боєць першої окремої танкової бригади: "Потрапив в полон, там пробув 17 днів. Нам дуже сильно пощастило, нас обміняли на 9 трупів чеченських. Тут я пройшов два етапи реабілітації. Різноманітні водні та фізіотерапевтичні процедури"
Масаж, соляна кімната, інфрачервона й кріосауна, басейн та тренажерна зала, – для захисників тут все безкоштовно. Таким благам радіє і демобілізований після першої хвилі Роман. Хлопець ділиться: поранень хоч і не отримав, та здоров’я в бою підірвав.
Роман Перникоза, демобілізований боєць зенітно-ракетного полку: "Краматорськ, там я був півтора місяці і три місяці Дебальцевого. Поранень якби немає, але після всього того спина дала про себе знать"
Допомагає бійцям військовий лікар Георгій Бойко. Медик каже: комплекс процедур для реабілітації учасників АТО розписаний по днях.
Георгій Бойко, лікар, завідувач відділення соціально-медичних послуг управління праці і соціального захисту Уманської міськради: "Проходять водні процедури, фізпроцедури по два заїзди. Водні процедури 20 днів 18 осіб і на фізпроцедури десять днів, бо більше не можна, ми 20 осіб набираємо групу"
Фінансують заклад з міського бюджету. Допомагають комплексу і спонсори. Аби кожен боєць отримав тут необхідну допомогу.