Із глибинки – до столиці. Черкаські освітяни щовихідних вирушають у мандрівку до Києва. Там на них чекає насичена культурна програма – відвідини театру та місцевих святинь. Причому такий просвітницький тур самим освітянам нічого не коштує. Культурний уїк-енд їм організовує народний депутат України Богдан Губський. Він переконаний: здобуті під час екскурсії знання вчителі неодмінно передадуть своїм учням.
Будні – у школі, вихідні – вдома. Здебільшого у вчителів такий розклад. На екскурсію, кажуть, як і вибираються, то тільки з учнями. А це вже не відпочинок, а робота. Тож нагоді стати повноцінними туристами у столиці канівські освітяни зраділи. Спершу вирушають до театру російської драми імені Лесі Українки. Він зустрічає візитерів виставою про Едіт Піаф.
Ольга Крижановська, учитель Канівської школи № 6: «Творчество и жизнь Эдит Пиаф очень интересная. Она сама по себе была женщиной очень интересной. Но сегодня мы ее раскрыли с новой стороны. Мы увидели ее не как певицу и политического деятеля, а как женщину».
Раїса Календюк, учитель Канівської школи № 6: «Кожен учитель, який живе на периферії, мріяв би потрапити на таку виставу, в такий театр. Хотілося б подякувати Богдану Володимировичу за цю поїздку».
Дякує пані Раїса народному депутату України Богдану Губському. Ще на початку осені народний обранець заснував культурно-просвітницький проект. Він – частина ініційованої нардепом програми «Школа майбутнього». Її реалізують на Черкащині коштом фонду Богдана Губського «Україна 21 століття». За проектом, щовихідних народний обранець організовує мандрівки до столиці для вчителів зі свого округу. У програмі – обов’язкове відвідування святинь.
Ольга Горяна, учитель Канівської гімназії імені І. Франка: «Я давно вже мріяла, але якось не було часу сюди приїхати. А тепер ідеш по цих святих місцях, торкаєшся історії. Це настільки приємно, що хочеться ще тут бути й бути».
Усіма своїми враженнями та новими знаннями вчителі в один голос обіцяють поділитися з учнями. А це і є головна мета проекту, що започаткував Богдан Губський.
Ольга Рогожкіна, учитель Канівської школи №1: «Учитель працює над собою. Усе це, що ми сьогодні відчули, зрозуміли, обов’язково вже завтра буде тим, із чим ми прийдемо до наших учнів».
Такі просвітницькі тури для освітян триватимуть і надалі. Народний депутат обіцяє звозити до столиці всіх учителів Канівщини, Драбівщини, Золотоніщини та Чорнобаївщини.