З миру по нитці. Черкаські школярі наярмаркували на тепловізор для фронтовиків. Ще й на лікування пораненим АТОвцям стало. Благодійний ярмарок організували учні та викладачі міської школи-інтернату № 14. Там навчаються діти із захворюваннями опорно-рухового апарату. Бачила все наша Яна Федоровська.
На ярмарок, кажуть школярі, зносили кожен, що міг: від випічки до сувенірів. Тепер основний клопіт – спродати. Аби зацікавити покупців, дівчата пускають в хід всі відомі маркетингові прийоми.
Віра, школярка: "Ось у нас проводиться така акція, купуєте ракушку, якщо в ній попадається сюрприз, то забираєте всі інші".
По-сусідству "продавчині" хизуються майже порожніми тарелями. Кажуть, розмели все за кілька хвилин. Першими в хід пішли патріотичні поробки. Тепер розпродують популярні в народі "перекуси".
Діана, школярка: "Бутерброди українські, козацькі із салом, вареники, печиво. По три, по дві, по 10, по п’ять".
В них за конкурентів – майстри-гуртківці. Гуаш, деревину та лак діти перетворити в предмети першого вжитку. Ціни теж, кажуть, символічні, до десяти гривень, аби лише покрити витрати на висхідні матеріали.
Борис Дерепаско, керівник гуртка початкового технічного моделювання: "Кухонні доски, робота учнів-гуртківців, далі лопатки. Ось такі. Магніти пішли на холодильники, вони патріотичні пішли швидко. Їх штук сорок було".
А Назар на ярмарок прийшов не торгувати, а скуплятися. Вже витратив майже сотню гривень. Найбільше заплатив за тимчасове тату хною. Тепер, каже, буде хизуватися ним зо два тижні.
Назар, школяр: "Їжу купував, тут дуже усе смачно, сувеніри, ось браслети. Тут взагалі дуже багато цікавого".
А Тетяна вирішила скупитися біжутерією. Собі вибирає буси.
Тетяна, мама: "Червоні, вони такі традиційні, під вишиванку будуть якраз гарні. – А скільки вони коштують? – 50 гривень? – Не шкода вам? – Ні, не шкода".
Спільними силами в санаторній школі-інтернат наярмаркували на 12 тисяч гривень. Половину суми передадуть черкаському автомайдану на пошиття кашкетів бійцям 42 бригади. На три тисячі придбали тепловізор. А залишок направлять на допомогу пораненим, які нині лікуються в обласному госпіталі.
Людмила Шарапа, директор Черкаської санаторної школи-інтернат № 14: "Дітки в школі навчаються, які хворі на сколіотичну хворобу, тому тим, хто потрапляє в біду, ми намагаємося теж допомагати і робити все, аби хоч якось пришвидшити мир у нашій державі".
В школі переконують: розслаблятися не будуть. Нині вже активно роздумують над черговими благодійними проектами.