Об'єднуватися села на Черкащині будуть за перспективним планом. Його з другої спроби та місячної перерви таки ухвалили на обласній сесії. За – 67 голосів. Тепер проект передадуть на підпис в Кабмін. Тоді – на розгляд сільрадам. Вони ж самостійно визначать майбутню долю громади. За законом, учасники децентралізації отримають власний бюджет, державні преференції та інвесторські перспективи.
Сергій Пасічник, директор департаменту інформаційної діяльності ОДА: "По суті, для звичайного громадянина мало що зміниться. Ті послуги, які раніше людина отримувала в райцентрі, тепер будуть отримувати ближче, в центрі громади. У селах, які не стають центрами громад, в них не буде сільрад. Але рядовому громадянину від сільрад ні холодно, ні жарко. Медзаклади, школи, це все залишається. Тобто громада сама сідає, дивиться, рахує – вистачає їй коштів на таку кількість закладів, чи не вистачає. Ми не вийдемо на місцеві вибори на один формат громад, тобто будуть якісь громади можливо уже об’єднані, будуть ще громади старого формату: сільські, селищні, міські ради"
А поки обласні депутати "засідали", під стінами облради активісти протестували. На мітинг приїхали із Золотоніщини, аби донести обранцям – реформ не хочуть. Бо вони, мовляв, не добровільні. Зо два десятка людей озброїлись листівками "Ми проти об’єднання". Мітингарі кажуть: в тамтешніх селах опитали людей і більшість громадян за самостійність.
Марина Коваленко, депутат Золотоніської райради: "Кожне село повинне жити, як і жило, окремо. Якщо вони хочуть об’єднатися, спочатку вони повинні навести лад в державі нашій. А тоді вже робити щось для села. Ми виступаємо проти громадських об’єднань. Село повинно жити"