Чия земля? Черкащанин-АТОвець із Білозір’я ніяк не отримає ділянку під будівництво. Паперова епопея триває вже більш ніж півроку. 15 соток Анатолію Половинці виділила сільська рада. Утім, на землю одразу з’явилася купа претендентів. Дійшло і до судової тяганини. Чия земля насправді – розбиралися наші кореспонденти.
Чоловік Валентини Петрівни вже рік воює на Сході. Жінка зізнається: телефонує йому щодня, бо дуже хвилюється.
Півроку тому чоловік Валентини отримав ділянку у 15 соток. Надала землю сільрада. Родина вирішила побудувати житло для сина, який нині теж у зоні АТО. Сім’я вже оплатила проектну документацію і завезла бетоні блоки, утім, почати будівництво – не може. Бо на руках і досі немає документів про право власності на землю. Їх оформленню, впевнена Валентина Петрівна, заважає сусід-міліціонер. Бо ця ділянка, каже жінка, йому теж до душі.
Валентина Половинка, дружина учасника АТО: "Пішли ми чи то до завідуючого проектного інституту, чи то директор був, я не знаю, з тим інженером, то мені він так сказав: ви знаєте, що там, на вашу ділянку, у вас питання стоять, там Московченко Олександр, ваш білозірець, він зараз Чигиринським райвідділом міліції завідує, і він хоче ту земельну ділянку, він тут нам блокує все"
Від коментарів на камеру правоохоронець відмовився. Телефоном Олександр Московченко запевняє – на землю не претендує. Адже в неї вже є законний власник. І це не Половинка. У ділянки, якій надали статус земель запасу, раптово знайшовся спадкоємець.
Олександр Московченко, сусід: "Я не претендував, не претендую і не хочу претендувати. Ніякого відношення я не маю і мені не потрібна та земельна ділянка"
Чоловік ділиться контактами спадкоємця. Той пояснює: на землю не претендував, бо не було часу. Тепер боротиметься через суд. Запевняє – із міліціонером не домовлявся. Будуватиме дім дітям.
Віталій Танцюра, спадкоємець: "Дядько помер, потім батько помер, потім ще два дядька померло, мама, баба моя, померла теж. Ці всі документи ми займаємось, тут, там написали в газеті – хоче відвоювати чи віджимає в атовця землю, то якби це несправедливо"
У сільській раді тільки розводять руками. Кажуть, землю дійсно виділили АТОвцю. Утім, визнають – проти спадкоємця закон безсилий.
Володимир Міцук, сільський голова Білозір’я: "Якщо визнають спадкоємцю, що вони повинні отримати, хай скасовують наше рішення, я не маю право скасувати своє рішення сесії, має право скасувати суд. Ми прийняли все відповідно законодавства"
У сільській раді запевняють – якщо суд вирішить не на користь військового, без землі родина не залишиться. Із земель запасу їй виділять іншу ділянку.