Борги, видача посвідчень із затримкою та помилки в діагнозах. Із такими претензіями черкаські АТОвці прийшли під військкомат. Усе – аби домогтися справедливості. Бо ж, кажуть, саме за це й воювали. У комісаріаті переконують: ситуацію контролюють. Детальніше – Ірина Малюкова.
Дмитро звільнився зі служби ще взимку. Через стан здоров’я. Із належних виплат отримав менше третини. А статус учасника АТО отримав лише сьогодні. Про неї клопотав самотужки.
Дмитро Пруст, АТОвець: "Робиш це все сам. Я сам знайшов номер комісії міжвідомчої. Там сказали, що це вирішує вже Міністерство оборони. Я два тижні додзвонювався в Міністерство. Там кажуть: вам статус ще 3-го квітня надали. Я дзвоню в Черкаси сюди. Кажуть: ми нічого не знаємо"
Проблема із помилками у виплатах тут майже у всіх. Бійці переконані: із зарплатою їх "нагріли" на тисячі гривень.
Валентин Попович, АТОвець: "Несправедливость идет полная. Взять даже мартовских дембелей. Разница в среднем 10 тысяч гривен по зарплате. Мы воевали за весь украинский народ, за всех, за всех. Чтобы никакая сволочь сюда не пришла. А когда уже нас уволили, получается как: вы в резерв ставайте и больше никому вы не надо"
Ярославу до всього ще й "начаклували" з аналізом: із мінно-вибухової травми зробили гіпертонічний криз.
Ярослав Хижняк, АТОвець: "Тобто лікар, який читає зараз "на гражданці" мої документи, хоче мене на лікування відправити, каже : хто це писав? І пишуть в кінці діагноз: "не пов’язано з проходженням служби". Стоїть питання: де я був? Де я був рік?"
Шукати правди бійці прийшли до обласного військкомату. Журналісти керівництва вже не застали. Телефоном ті коментувати відмовилися. Та запевнили: ситуація робоча. Її вирішать.
Олег Захаренко, заступник обласного військового комісара: "Я по телефону інтерв’ю не даю. А так я скажу, що сьогодні були робочі моменти. Ми з ними попрацювали. Усе в нас в межах чинного законодавства і в межах повноважень, покладених на військовий комісаріат"
Бійці сподіваються, що справедливість, яку вони виборювали на передовій, пануватиме й в тилу.