Час повертатись додому. Більше сотні дітей-східняків прощаються з Черкащиною. Тут перебували упродовж двох тижнів. За цей час не просто відпочили, а й дізнались багато цікавого. З гостями спілкувались наші журналісти.
Попри свій юний вік, ці діти вже чимало пережили. Адже поряд з їхніми домівками – справжня війна. То ж два тижні на Черкащині – це не просто відпочинок, а рятівний ковток позитиву.
Микита, житель м. Маріуполь: "Мне в санатории очень нравится – тут весело, красиво. Мне понравилось, как мы сьездили в Чигирын, Суботов. У меня были невероятные впечатления, мне очень понравилось. Я хочу сюда еще раз приехать. Мы на следующий год приедем."
Михайло, житель м. Старобільськ: "У меня впечатления очень хорошие от вашей природы, от людей, от архитектуры. Все очень красиво. На Чигиринщине были – очень понравилось. В резиденции Богдана Хмельницкого, в Суботове, в Холодном Яре. А от дуба дух захватывает."
Не лише відпочинок, а й корисні знання. Пізнавальні поїздки на Чигиринщину організували небайдужі підприємці. Один з них – Тарас Коломієць – каже: всі ці діти стали йому вже рідними. То ж не зміг не попрощатись.
Тарас Коломієць, підприємець: "Дуже з цими дітьми здружились і просто не мав морального права сюди не приїхати на проводи. Тим паче, вони запрошували."
Завтра – додому, то ж сьогодні – можна й повеселитись. Справжнє свято дітям дарують керівники загонів.
Відпочивати потрібно всім, каже психолог Ірина Брик. А тим паче – дітям, які живуть в умовах війни. Для них це можливість відволіктися від стресу та негативу.
Ірина Брик, психолог: "На сьогоднішній день життя так склалось, що в них не таке щасливе дитинство, яке б хотілось. Тому відволіктися, звичайно, потрібно. Дітям взагалі потрібно відволікатися. Я б хотіла, щоб ці діти ніколи не знали тої біди, яка так зненацька їх застала."
На рідний Донбас діти їдуть з новими силами, позитивними емоціями та купою вражень.