З полів – на обігрів. В Умані навчальні заклади тепер енергетично незалежні. У школі та дитячому садочку запустили у роботу автоматизовані котли на солом’яних пілетах. Виробляти для них паливо можна не лише із пшеничної соломи, а й з гречаної, горохової та інших біологічних відходів. Такі котли не лише енергоефективні, а й екологічно безпечні, запевняють виробники. Після спалювання попіл слугує добривом для рослин. Такий проект в Умані реалізували спільно із Програмою розвитку ООН. На черзі встановлення котла на солом’яних пілетах ще в одній уманській школі.
Олександр Цебрій, в.о. міського голови м. Умані: "Тільки завдячуючи роботі цих трьох котелень, ми зможемо скоротити втрати на споживання газу в 2,2 рази. Хочу вам сказати, що економія 700 тисяч гривень для міського , а ми зекономимо понад 700 тисяч гривень, це досить значні кошти."
Валентина Коваленко, голова обласної ради: "На державному рівні треба обов’язково зробити усі можливі крок і на законодавчому рівні зокрема, щоби наша Україна нашу сировину використовувала для своїх потреб, для своїх підприємців. Це були б робочі місця, це була б велика економія, і це покращився б стан нашої екологічної ситуації в країні."