З Донбасу – в серце козацької України. Понад півсотні дітей-східняків побували у місцях козацької слави. Там скуштували козацької каші та побачили тисячолітній дуб Залізняка. Більше про поїздку – в матеріалі наших журналістів.
Вони захоплено розглядають резиденцію Богдана Хмельницького. І хоч будівлі тут не автентичні, а відтворені у тодішньому вигляді, атмосфера дітей зацікавлює.
Аби виховати справжніх патріотів, слід зацікавлювати дітей історією України, кажуть організатори.
Тарас Коломієць, підприємець: "Основні моменти – це щоб діти побачили історичні місця, столицю України 17 століття – місто Чигирин. Побачили, де саме мешкав Богдан Хмельницький."
Опісля резиденції – Богданова Гора. Звідси увесь Чигирин, як на долоні. Місто красиве та зелене, каже Вадим, – як і вся Черкащина. Із окупованого Донецька родина хлопця переїхала до Маріуполя. Але тут йому комфортніше, ніж у новому домі.
Вадим, біженець із Донецька: "Больше всего мне нравится в Черкасах лес. Потому что там у меня постоянная алергия – очень грязный город. А здесь леса, реки. Здесь мен помагает дышать нормально."
Їдуть діти і до Суботова та знаменитої Іллінської церкви, зведену Богданом Хмельницьким. А в Холодному Яру куштують справжню козацьку кашу. Сама тутешня атмосфера допомагає готувати на вогнищі, – каже кухар Іван. Адже поряд озеро, в якому козаки освячували зброю.
Іван, кухар: "В цьому місці каша має вийти, бо тут козацький дух витає. Бачите, яка тут природа…"
Поїли – можна й поспівати. Дітей розважає композитор та виконавець Олександр Недобор.
Такі поїздки – то не лише розвага, каже психолог Ірина Брик. Вони відволікають від негативних думок і спогадів.
Ірина Брик, психолог: "Це впливає на психологічний стан дуже добре, тому що вони не переживають, що робиться із їхніми домівками."
На завершення мандрівки – сюрприз. Дітям показують велетенський тисячолітній дуб Максима Залізняка.