Новини на ВІККАВіККА-новиниВеликодній оберіг власноруч

Великодній оберіг власноруч

-

- Advertisment -

Прадавні таємниці перетворення звичайного яйця на чарівний оберіг освоюють маленькі та дорослі черкащани. У Художньому музеї майстриня Христина Шинкарчук проводить для всіх охочих передсвяткові майстер-класи з писанкарства. За словами організаторів, навчаючись магічному мистецтву саме у період Великого посту, люди очищуються духовно. Адже здавна власноруч створену писанку вважають особистою молитвою майстра Богу. Перші писанки найменших черкащан бачила Євгенія Гнєушева.

Христина Шинкарчук, майстриня: «Накладаємо тільки віск, не парафін (з парафіну свічки роблять). Віск – це натуральний продукт».
Писанкарка – та ж сама чаклунка. Повчає дітей майстриня із семирічним досвідом Христина Шинкарчук. Ця магія – світла, дарує лише позитив і віру в майбутнє. А ще – оберігає від усіляких негараздів. Але сідати за писанку слід лише із чистими думками. І малювати все, що на думці.
Христина Шинкарчук, майстриня: «Це можуть бути крапочки, квіточки, пташки. Треба вам спочатку сам процес зрозуміти».
Власні магічні секрети майстриня також має.
Христина Шинкарчук, майстриня: «Я про ці секрети дізнаюся щоразу, коли пишу щось нове, щось нове знаходжу, читаю. Техніка нова, за раз ми можемо лише спробувати це зробити».
Поціновувачів писанкарства з кожним роком стає все більше, радіють організатори. І продовжують навчати всіх охочих – і дорослих, і дітей.

Христина Шинкарчук, майстриня: «Перший рік у музеї провели всього кілька майстер-класів. А цього року до нас дуже багато людей телефонують і просяться».
Майже в усіх народів яйце вважалось джерелом життя, символом сонця, початком світу. Християни ж завжди бачили в ньому пам’ять вічного життя, спасіння та воскресіння. Ці діти, які вперше тримають у тремтячих руках писачок, теж розуміють глибокий зміст процесу.
Другокласник Даня до майстер-класу підготувався найстаранніше – навіть одягнув захисний одяг. Не злякався писанкар, коли писачок загорівся.
Воно й не дивно, наголошують організатори заходу. Адже писанкарство вимагає не тільки певного художнього вміння та навичок, але передусім витримки та старанності.
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Створити традиційний оберіг – писанку – нескладно. Для цього потрібно трішки терпіння, міцні нерви та чимало натхнення».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Канівчанина засудили до 7 років ув’язнення за збут наркотиків

Чоловіка з Канева визнано винним у незаконному зберіганні та збуті наркотичних засобів. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Слідство...

На Черкащині викрили адміністраторів груп, які сприяли ухиленню від мобілізації

Служба безпеки України викрила двох адміністраторів груп у Telegram, Viber і Signal, які поширювали інформацію про локації мобільних блокпостів...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x