15 травня в усьому світі відзначають День сім’ї. Започатковуючи це свято в 1993 році, Генеральна Асамблея ООН хотіла привернути увагу громадськості до родини. В Україні питання сім’ї є пріоритетним для держави. Особливу увагу приділяють прийомним родинам. У таких сім’ях виховують дітей-сиріт. У Черкасах 254 дитини, які втратили рідних батьків, але залишилися в сім’ї. Діти живуть із опікунами, піклувальниками чи прийомними батьками. Яким є життя нових сімей – дивіться далі в сюжеті.
Із трьох місяців Марина Іванівна свого онука взяла під опіку. Бабуся пояснює: дочка через наркотики потрапила за грати. Довелося ставити дитину на ноги.
Марина Іванівна, бабуся-опікун: «Якби я жила сама, мені б було важко, але дякую долі, що в мене є гарний чоловік і син, які на нього гарно по-чоловічому впливають».
Через проблеми зі здоров’ям дитина не може ходити до школи. Хоча й вдома, радіє жінка, а перший клас онук уже закінчує.
Восени збираються на навчання і дві сестрички Анастасія та Валерія. Підготовкою до школи займатиметься бабуся Галина Михайлівна.
Галина Михайлівна, бабуся-опікун: «Звичайно, багато роботи. Цим дітям потрібно більше уваги приділяти».
Бабуся в ролі мами-опікуна лише півтора місяця. Але вже розпланувала літній відпочинок дівчаток. Говорить: дітям приготувала все найкраще.
Галина Михайлівна, бабуся-опікун: «Я хочу повезти дітей на море, щоб були фрукти. Потім підготувати дітей до школи, щоб я не червоніла, а лише раділа».
Сімей, де виховують дітей-сиріт, у місті більше двохсот. Напередодні літніх канікул опікунів, піклувальників і прийомних батьків традиційно збирають соціальні служби. На таких зборах говорять про змістовне дозвілля, техніку безпеки та особливу роль дитини в сімейному вихованні.
Світлана Шишлюк, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради: «У кожній школі є людина, яка відслідковує впродовж літа, щоб з цими дітками все було нормально».
Найкращим «новим» батькам вручають почесні грамоти та ще раз дякують за терпіння та любов. Кожна дитина має право жити в сім’ї, щоб потім створити свою, не менш щасливу.