До 1 вересня школярі четвертих та сьомих класів можуть не отримати нових підручників. Причина – брак грошей на друк, повідомив "Обозреватель".
Ситуація покищо не критична. Міністерство освіти України (МОН) вже почало отримувати довгоочікувані гроші на друк підручників, повідомляє у Facebook журналістка Іванна Коберник, що займається дослідженням вітчизняної освіти.
"З додаткових 180 млн гривень, які передбачені змінами до держбюджету МОН вже отримав 70 млн, ще 70 млн отримає найближчим часом ", – написала Іванна Коберник.
Але є й погана новина, підручники досі не друкують. На думку журналістки, в Міносвіти не знають, як правильно витратити ці гроші, тому що їх не вистачає.
Читайте:
" При лобіюванні видавців МОН схиляється до думки, що треба таки видавити з казни, або з батьків і місцевих бюджетів ще 180 млн гривень, щоб було 360 млн і вистачило на всі "хотілки" видавців або тих, хто за ними стоїть. Тому навіть наявні гроші поки не витрачаються. А адже 1 вересня вже скоро і це означає, що підручників чекати ще довго і довго", – повідомляє журналістка.
На її думку, необхідно не витрачати більше грошей, а зайнятися економією, наприклад, надрукувати підручники в м'яких обкладинках. Такі книги, правда, прослужать менше п'яти років, але вони будуть дешевше і діти їх отримають вчасно. Можна також не друкувати зараз підручники з образотворчого мистецтва, трудового навчання та музики – серед них є хороші книги, але без них можна поки обійтися, або надрукувати лише як посібник для вчителя.
Іванна Коберник зазначає, що видавці тиснули на Міносвіту, щоб ті дозволили їм друкувати комерційний тираж, хоча не виконане держзамовлення, проте міністерство на цей тиск не піддається.
"Я не проти того, щоб місцеві бюджети вкладали в освіту, але не в ситуації тиску і відсутності управління процесом з боку міністерства", – підсумувала журналістка.
У липні цього року уряд прийняв рішення за рахунок скорочення витрат на парламент і на Кабінет міністрів України, виділити 180 млн гривень на придбання шкільних підручників. За словами прем'єра Арсенія Яценюка, якого цитує прес-служба Міносвіти України, це половина компенсації вартості підручників, іншу половину виділять місцеві влади.