Тепло без перебою. Аби бути з теплом та гарячою водою, кожен черкасець повинен мати не менше двох джерел теплової енергії, – переконаний міський голова. У разі виходу з ладу одного з джерел теплопостачання – інше має замінити його. Також при необхідності слід будувати нові магістральні та генеруючи потужності, виконати необхідні роботи з метою теплозбереження і, щонайголовніше, перейти на використання альтернативних видів палива. Детальніше про новостворену концепцію теплопостачання міста – далі в сюжеті.
Підтримана міськими депутатами нова концепції теплопостачання міста має стати пріоритетною в питанні теплозабезпечення жителів Черкас. За задумом, кожен споживач міста матиме не менше двох джерел отримання тепла, які здатні за необхідності замінюватись. За приклад Сергій Одарич сьогодні наводить взаємодію теплогенеруючих компаній міста: «Черкаситеплокомуненерго» та Черкаську ТЕЦ.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: «Якщо перебої на «Теплокомуненерго», то потужностями Черкаської ТЕЦ ми можемо перекривати. Тобто на сьогодні система в місті є збалансованою і ризики припинення теплопостачання зведені до мінімуму».
Та хоча ці підприємства працюють злагоджено і дають тепло у кожну оселю, Черкаси ще й досі живуть за схемою використання газу, як за радянських часів, – говорить Сергій Одарич. Вона дороговартісна і потребує модернізації. Повинні бути й інші джерела енергоресурсів, приміром, вугілля. Адже сьогодні Черкаська ТЕЦ, що забезпечує 60%