Протистояти ворогу та рятувати життя. Цього черкаських школярів учили добровольці полку "Азов". Обидва провели у зоні АТО понад півроку. Здобуті там навички взялися передавати підростаючому поколінню. Вікторія Хамаза бачила.
Євген, боєць полку "Азов": "Запал в очах дітей, їм цікаво. Розказую про озброєння. Про зброю,яку використовуємо ми, яку ворог"
Ігор, боєць полку "Азов": "Діти – це наше майбутнє. Вони мають бути готові надавати першу медичну допомогу, знати ази зброї, як нею володіти"
Бійці кажуть: програма мінімум – це вивчення техніки та азам її користування. Для цього принесли муляж зброї.
Ігор, школяр: "Я, наприклад, ніколи в житті не тримав зброю. Мені було цікаво послухати, як вона працює і про призначення її"
Від збройного лікнепу бійці переходять до медичного. Кажуть: вчать школярів того, що не почують на уроках. Це медична допомога у польових умовах, та як врятувати життя за допомогою підручних засобів. Почуте, кажуть учні, вражає.
Валерія, школярка: "Розповіли, як накладають джгут, як зупиняють різні види кровотеч"
Такі військові лікнепи від атовців ефективніші за будь-які підручники, кажуть азовці. Після почутого школярі дорослішають на очах.
Софія, прес-секретар цивільного корпусу "Азов" на Черкащині: "Понад тринадцять шкіл уже пройшли наші такі міні-уроки із першої медичної допомоги та військової допомоги"
За безцінний досвід учні дякують атовцям концертом. Ті вже завтра повертаються на поле бою. Наостанок чують від школярів лише одне прохання: "повертайся живим, солдате!"