Близько двох сотень черкащан мітингували напередодні під стінами Верховної Ради. Вимагали зберегти пенсії, зарплати та соціальні виплати. А ще – стабілізувати економіку та курс валют. На акцію незгоди вийшли профспілки, бюджетники, чорнобильці та афганці. Деталі в сюжеті.
Колона черкащан разом із іншими мітингарями рухається до Верховної Ради. Уряд має віддати на розгляд обранцям проект бюджету на наступний рік. Хоч протестувальники документу ще не бачили, та вже обурюються. Люди бояться, що їх змусять затягнути паски ще тугіше.
Лідія Стригунова, вчитель інформатики Драбівської ЗОШ: "Скільки людей зараз ледь зводять кінці з кінцями… Таке враження. Що хочуть взагалі знищити освіту в державі".
За півгодини незгодні повністю заповнюють площу. Активісти свистять, дудять та дзвонять у дзвони.
Олександр Черненко, народний депутат України: "Я ще не бачив проекту бюджету, тому я не можу казати, чи буду я голосувати за те, чого я не бачив. Сьогодні є багато пліток, багато невідомих проектів, але уряд нам досі не показав, що буде в тому бюджеті".
Зберегти пенсії, зарплати та соціальні виплати. А ще – стабілізувати економіку та курс валют. Такі основні вимоги людей під стінам Парламенту.
Петро Шевченко, голова федерації професійних спілок Черкаської області: "Програма, яку обговорюють не дає чіткого бачення, як нам далі жити". "Проект бюджету з нами не обговорюють. Це доводить кулуарність його прийняття".
Шквал емоцій поступово зростає. До мітингарів виходять депутати. Намагаються заспокоїти натовп.
мітингувальники: "– Ми готові йти на діалог, готові затягнути паски, готові на конструктивну розмову, але ж з нами ніхто не розмовляє, оце крім вас! Ми ж прийшли з вами розмовляти".
Мирної розмови – довго не виходило. Згодом, передавши свої вимоги нардепам, більшість активістів таки розійшлася. Залишилися здебільшого невдоволені клієнти банків – ті, хто не можуть повернути свої депозити або погасити валютні кредити.