Наступного року тарифи на теплопостачання в Черкасах зростуть аж на 70%. Таке здорожчання наразі неминуче. Усе через нові ціни на газ для населення та підприємств теплоенергетики. 2010-го року вони будуть удвічі більшими, ніж цьогоріч. Для багатьох людей і нинішні тарифи, – говорять міські очільники, – непосильні. А підвищені – заженуть підприємства теплоенергетики в боргову яму. Вихід із цієї ситуації існує. Про нього міський голова розповів депутатам на сесії міськради. Детальніше – в наступному сюжеті.
Найнижчі в Україні тарифи на тепло 2010-го черкащанам вже не світять.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: «Починаючи з 1 квітня, відбудеться триразове підвищення вартості газу для населення та підприємств теплової енергетики. З 1 квітня на 25%, з 1 липня на 25% від нової ціни, з 1 жовтня на 25% знову ж таки від нової ціни».
Такі три хвилі здорожчання, – говорить міський голова, – зумовлені ціновою політикою держави на газ. Для населення нові тарифи будуть непосильними. Врятувати ситуацію можуть альтернативні енергоносії. Приміром, мазут, вугілля та торф. У міському бюджеті коштів на переоснащення генеруючих потужностей катма. У цьому році жодної копійки не виділено навіть на капремонт тепломереж та котелень.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: «Тому вихід я вбачаю такий: ми залучаємо приватного інвестора, який має можливості інвестувати в короткі терміни кошти для зменшення споживання газу для теплопостачання м. Черкаси».
Інвестора для «Черкаситеплокомуненерго», – зауважує Сергій Одарич, – шукатимуть не лише в Україні, а й за кордоном. До майбутнього орендаря вимоги будуть високими.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: «Це досвід роботи на ринку теплопостачання – не менше 5 років. Заставний внесок у розмірі 10 млн. грн. Обов’язкове зобов’язання збереження всіх робочих місць «Черкаситеплокомуненерго» не менш ніж на 3 роки».
Утім, поки що передавання в оренду «Черкаситеплокомуненерго» вилами по воді писане. Проект рішення міської ради щодо оголошення конкурсу на право оренди лише передано на розгляд у депутатські комісії. І аж потому на одній із сесій депутати визначать подальшу долю підприємства.