Журналісти "Громадського телебачення" Роман Скрипін та Сергій Мельничук приїхали до Черкас у межах проекту "Road Schow", щоб дізнатися, чим живе наше місто.
"Одна з цілей проекту – це поговорити з людьми. Не має різниці 1 це людина, 7, 10 чи 100 для того, щоб знати, чим живуть різні регіони. Це потрібно, щоб скласти мозаїку з проблем України в цілому. Якщо ділитися враженнями, то ми чітко знаємо, що в Ніжині проблеми – це базар, у Прилуках – місцевий олігарх, який втік в Росію, в Чернігові – мер і тролейбуси. А в Каневі – це "Ряба", "Шампіньон" і "Магніт". Жоден телеканал або традиційне медіа не дає вам повного уявлення про те, чим живе певний регіон", – розповів про мету проекту Роман Скрипін.
За його словами, маленьким містам притаманна проблема – це комплекс меншовартості провінції. Однак насправді це не так. Скрипын вважає, що кожне місто має свої проблеми, і його жителі повинні шукати шляхи їхнього вирішення.
Поспілкуватися з представниками "Громадського телебачення" прийшло близько десяти медійників та представників ГО. Журналісти "Громадського" попросили розповісти про те, чим живуть Черкаси.
Насамперед учасники круглого столу наголошували на проблемі протистояння між місцевими владцями: командою мера та секретаря міськради. Також пригадали про "вічне" питання ремонту доріг у Черкасах.
Місцеві журналісти розповіли й про скандали навколо незаконних забудов, зокрема за драмтеатром та поблизу Долини троянд. Не оминули обговорення й проблеми із пасажирськими перевезеннями. Йшлося про якість обслуговування, вартість проїзду та тролейбусне питання, на якому часто спекулюють місцеві політики під час передвиборчої кампанії.
Серед проблем на Черкащині виокремили й непрозорість проведення тендерів, призначення голів РДА, свавілля у земельній сфері та доступ до водойм загального користування.
Цікавою стала заява представника ГО "Громадський блокпост" Андрія про "тарифну мобілізацію". Він розповів, що вчора отримав "лист щастя", у якому тариф на газ зріс у 7 разів. Тому активісти збирають підписи про незаконність та необґрунтованість тарифів. Під нею вже підписалися 200 осіб, зокрема й два нардепи.
Сергій Мельничук порадив черкасцям шукати вирішення в законодавстві, але ні в якому разі не мовчати.
Розмова тривала близько двох годин. Частину дискусії присвятили обговоренню створення та функціонування "Громадського телебачення", його проблем.
Приєднатися до обговорення проблем нашого міста з журналістами "Громадського телебачення" всі охочі зможуть сьогодні о 19.00 за адресою вул. Хрещатик, 170 кінотеатр "Салют".